Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 grudnia 202310:53

Raport 998. Alarm pożarowy w Złotej Jesieni

Raport 998. Alarm pożarowy w Złotej Jesieni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Pięć zdarzeń odnotowali raciborscy strażacy podczas poniedziałkowej służby. Sprawdź szczegóły w najnowszym raporcie.

O godzinie 10.41 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z monitoringu pożarowego działającego w DPS przy ulicy Franciszka Grzonki w Raciborzu. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano trzy zastępy PSP oraz zaalarmowano jeden zastęp OSP. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania nie stwierdzono zagrożenia pożarowego. Okazało się, że jedna z pensjonariuszek włączyła alarm, używając tzw. ROP (Ręczny Ostrzegacz Pożarowy). Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na sprawdzeniu obiektu detektorem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną. Oba pomiary nie wykazały niczego niepokojącego.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 14.35 w budynku wielorodzinnym przy ulicy ks. Józefa Londzina w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o zalanej piwnicy. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w dwóch pomieszczeniach piwnicznych o powierzchni około 100 m2 znajduje się około 50 cm wody, która dostała się do budynku wskutek podniesienia się poziomu wód gruntowych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu wody. Przypuszczalną przyczyną były roztopy śniegu.

O godzinie 15.53 jeden zastęp OSP skierowano do akcji w Kornicach, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych: forda fiesty i seata arosy. Po przybyciu strażaków na miejsce stwierdzono, że pojazdy znajdowały się na jezdni, oraz że doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych wydobywających się z pojazdu, oświetleniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem wahadłowym. Po zabraniu pojazdów przez lawetę strażacy uprzątnęli jeszcze drogę z resztek pojazdów.

- Sprawcą zdarzenia był 29-latek kierujący seatem arosą (SWD), który nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go forda fiesty (SRC) kierowanego przez 73-letnią kobietę. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a na mężczyznę nałożono mandat karny

- informuje sierż. sztab. Joanna Wiśniewska, oficer prasowa KPP w Raciborzu.

W poniedziałek, 18.12 w godzinach porannych odnotowano jeszcze jedno zdarzenie drogowe. Miało ono miejsce około godziny 8.50 na trasie Ruda Kozielska – Rudy. Jak informuje policja, przed maskę mitsubishi kierowanego przez 43-letnią kobietę wyskoczyła sarna. Samochód wpadł w poślizg i dachował. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja12 kwietnia 202415:09

Voice your vision. Debata młodych w książnicy

Voice your vision. Debata młodych w książnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek 12 kwietnia Biblioteka w Raciborzu uczciła rozpoczynający się Europejski Tydzień Młodzieży zapraszając raciborską młodzież do debaty. W tym roku Europejski Tydzień Młodzieży odbywa się pod hasłem „Voice your vision. Democracy in action”. Demokracja w dzianiu to między innymi aktywne dzielenie się swoimi opiniami i wysłuchanie opinii innych.

Biblioteka Racibórz
Sport13 kwietnia 202422:15

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa medale to dorobek LKS Dąb Brzeźnica w rozegranych dziś, 13.04., Mistrzostwach Polski Juniorek U20 w zapasach kobiet.

red.
Reklama
Aktualności12 kwietnia 202411:37

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP w Raciborzu, fot. pexels.com/cottonbro studio
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.