Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 grudnia 202317:26

Ptasi problem. Ogródkowi Jordanowskiemu przy Stalmacha grozi zamknięcie, mieszkańcom puchną uszy [WIDEO]

Ptasi problem. Ogródkowi Jordanowskiemu przy Stalmacha grozi zamknięcie, mieszkańcom puchną uszy [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Powodem są ptasie odchody. OSiR w tym tygodniu zamontował odstraszacz ptaków. Skrzeki o wysokich częstotliwościach przeszkadzają z kolei mieszkańcom.

- Bardzo proszę o nagłośnienie oraz interwencję ws. uciążliwego odstraszacza ptaków, który został zamontowany w Parku Jordanowskim - czytamy w otrzymanym dziś, 15.12., liście do redakcji.

- Od kilku dni w parku Jordanowskim działa odstraszacz ptaków. Na dachu toalety zamontowano głośnik, z którego wydobywają się głośne skrzeki o wysokich częstotliwościach. To metoda na odstraszenie mniejszych ptaków. To dość uciążliwe urządzenie zarówno dla zwierząt jak i ludzi. Cierpią uszy okolicznych mieszkańców oraz osób odwiedzających park (których jest tu ostatnio bardzo niewielu, bo chyba też zniechęceni hałasem) - czytamy w korespondencji.

- Zasięgnąłem informacji w OSIRze (zarządcy parku), skąd udzielono mi informacji, że to działanie zamierzone. OSIR miał otrzymać z Sanepidu ostrzeżenie, że jeśli nie zrobią porządku z odchodami ptaków w parku, to obiekt może zostać zamknięty. Więc zareagowano w taki sposób, aby wygonić ptaki z parku, w którym mają swoje gniazda od dekad. Przy okazji uprzykrzyć życie wszystkim dookoła - informuje nas Czytelnik.

Dyrektor OSiR-u Paweł Król potwierdza. Duże ilości ptasich odchodów stwarzają zagrożenie sanitarne. Zwrócił na to uwagę Sanepid, grożąc nawet zamknięciem ogródka przy Stalmacha-Winnej-Miarki. OSiR zdecydował się więc na odstraszacz. Oficjalne skargi do ośrodka jednak nie wpłynęły. - Przyjrzę się temu - zapewnia dyrektor Król. - Ma czujkę zmierzchu. Nie działa w nocy, tylko od 10.00 do 16.00. Na weekendy będzie wyłączany - uspokaja.

- Trochę to naiwne sądzić, że ptaki się stąd wyniosą na zawsze. Chyba, że odstraszacz ma się stać dodatkową i stałą „atrakcją” parku Jordanowskiego. Patrząc szerzej, to również absurd, że miasto, które zabiega o rewitalizację terenów zielonych, łąki kwietne, owady etc. zaraz obok wygania przyrodę z jej naturalnego środowiska. Wydając setki tysięcy na rozmaite ekspertyzy, być może znajdzie się grosz na opinię ornitologa, jak poradzić sobie w tej sytuacji? - komentuje nasz Czytelnik.

- Proszę osoby decyzyjne o przemyślenie tego rozwiązania, gdyż obecnie jest ono trudne do zniesienia zarówno dla ekosystemu jak i okolicznych mieszkańców, którzy cierpią ze względu na hałas. Redakcję proszę również o interwencję u urzędników, którzy zawsze szybciej reagują, gdy sprawa nabiera publicznego biegu. Jestem ciekawy także opinii innych mieszkańców Raciborza nt. tej sytuacji. Czy chcielibyście pod oknem takie urządzenie? - czytamy.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 lutego 202408:22

Komunikat dotyczący ćwiczeń Wojska Polskiego Dragon-14

Komunikat dotyczący ćwiczeń Wojska Polskiego Dragon-14 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
red., fot. Wojsko-Polskie
Reklama
Kultura i edukacja1 marca 202423:40

SKAZA w Disney'owskiej odsłonie- widowisko taneczne

SKAZA w Disney'owskiej odsłonie- widowisko taneczne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprosiło dziś, 01.03., na widowisko taneczne w wykonaniu Zespołu Tanecznego SKAZA inspirowane najpiękniejszym produkcjami Disney’a. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.03.2024
29 lutego 202423:20

Nasz Racibórz 01.03.2024

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.