Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 grudnia 202309:05

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponad 3 miliony osób sygnalizuje problemy

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponad 3 miliony osób sygnalizuje problemy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Przez 7 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dzięki zaangażowaniu społeczeństwa udało się rozwiązać wiele lokalnych problemów. Ktoś może powiedzieć jakie to problemy, że kierowca źle zaparkował, jeździ trochę za szybko czy wypije się piwo pod sklepem? Jak się jednak okazuje sytuacje takie mają istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa ludzi, a skuteczne i szybkie ich rozwiązanie pozwala na bezpieczne funkcjonowanie w danym środowisku.

To że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa spełniła oczekiwania zarówno użytkowników jak i Policji nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Ponad 3,3 mln. użytkowników współpracując z organami ścigania systematycznie sygnalizuje problemy i sytuacje, którymi powinna się zająć Policja. I chociaż nie wszystkie one znajdują potwierdzenie w działaniach policjantów, to i tak są postrzegane jako pozytywny aspekt budowania społeczeństwa obywatelskiego. Jest to zatem rozwiązanie, które nie mogłoby funkcjonować bez wzajemnego zaufania mieszkańców oraz Policji. Dziękując za dotychczasową współpracę jesteśmy przekonani, że kolejne lata funkcjonowania Mapy będą skutkowały rozwiązywaniem wielu bolączek mieszkańców przez co przyczynią się do zapewnienia oczekiwanego poziomu poczucia bezpieczeństwa.

Spośród dostępnych do wyboru 24 kategorii zagrożeń najczęściej wybierane są te, które dotyczą bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak: Nieprawidłowe parkowanie, Przekraczanie dozwolonej prędkości czy Niewłaściwa infrastruktura drogowa. Pozostałe rodzaje zagrożeń, chociaż w mniejszej skali, ale również są wykorzystywane przez użytkowników. Należy przypomnieć, że obecny katalog zagrożeń jest efektem konsultacji społecznych i sugestii użytkowników KMZB dzięki czemu spełnia oczekiwania osób korzystających z aplikacji.

Warto w tym miejscu podkreślić, że wśród dostępnego katalogu kategorii zagrożeń, są i takie, które służą pomocą osobom w trudnym położeniu życiowym. W związku z prognozowanym spadkiem temperatury, kierujemy prośbę, o zwracanie uwagi na osoby, których obecne położenie (nieporadność życiowa, bezdomność, choroba alkoholowa, itp.) w połączeniu z sytuacją meteorologiczną może stwarzać zagrożenie dla ich życia lub zdrowia. Informacje o takich osobach można przekazywać zarówno z wykorzystaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda, telefonu alarmowego 112 czy też w trakcie bezpośrednich kontaktów z policjantami. Biuro Prewencji KGP

Autor: KPP Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 kwietnia 202419:29

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Weekend bogaty był w wiele sportowych emocji. Grali piłkarze, siatkarze i piłkarki ręczne. Sprawdź, jak poradził sobie zespół, któremu kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności15 kwietnia 202412:42

GK Rafamet zapowiada wyjście z kryzysu

GK Rafamet zapowiada wyjście z kryzysu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
materiał prasowy spółki
Aktualności15 kwietnia 202409:34

Iskra z instalacji elektrycznej przyczyną pożaru

Iskra z instalacji elektrycznej przyczyną pożaru - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Siedliskach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.