Hybrydy dla śląskiej, w tym raciborskiej policji

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zakupiła 32 radiowozy marki Suzuki S-Cross w nowym oznakowaniu z napędem hybrydowym. Nowoczesne samochody sfinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu Policji.
Koszt zakupu jednego oznakowanego radiowozu to ponad 180 tysięcy złotych. Aby zapewnić bezpieczeństwo, a także komfort w codziennej służbie, samochody wyposażone są m.in. w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację i kamerę cofania. Nowoczesne pojazdy napędza silnik hybrydowy o pojemności 1500 cm3. Wszystkie auta są gotowe, aby wyjechać do służby. Posiadają już nowe oznakowanie, radiostacje i sygnały uprzywilejowania. Każdy z pojazdów wyposażony został również w dwa komplety kół – letnie i zimowe.
Nowe samochody trafią do następujących jednostek garnizonu śląskiej Policji:
Komendy Powiatowej Policji w Będzinie,
Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej,
Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu,
Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie,
Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie,
Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie,
Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej,
Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie,
Komendy Miejskiej Policji w Katowicach,
Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu,
Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie,
Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu,
Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej,
Komendy Miejskiej Policji w Rybniku,
Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich,
Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu,
Komendy Miejskiej Policji w Tychach,
Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu,
Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.
12 z zakupionych radiowozów już jeździ po drogach naszego województwa, natomiast 20 kolejnych zostało przekazanych dzisiaj. W uroczystości pod Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach udział wzięli: Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn wraz ze swoim Zastępcą do spraw logistyki insp. Arturem Bednarkiem oraz Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Tomaszem Bednarkiem.
Kluczyki do nowych radiowozów przekazano komendantom jednostek, do których zostały one przydzielone.


























![Uwaga! Ważna informacja dotycząca parkingu przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu [KOMUNIKAT] Uwaga! Ważna informacja dotycząca parkingu przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781849472grafika-1-nowy-cennik-vii-2026-.png)




![Zaginęła 42-letnia Magdalena Wronka z Raciborza [KOMUNIKAT POLICJI] Zaginęła 42-letnia Magdalena Wronka z Raciborza [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781897221726900714-1272048748098322-5022808590732420358-n-.jpeg)


![Policjanci i świadek uratowali 89-letnią kobietę po nagłym zatrzymaniu krążenia w Raciborzu [WIDEO] Policjanci i świadek uratowali 89-letnią kobietę po nagłym zatrzymaniu krążenia w Raciborzu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178185364655-941825-2-.jpg)









































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany