W ratuszu przypominają o obowiązku odśnieżania. Zebrał się zespół zarządzania kryzysowego

- Biuro Zarządzania Kryzysowego przypomina o obowiązku monitorowania i usuwania pokrywy śnieżnej i lodu z obiektów budowlanych oraz informuje o podjętych działaniach na rzecz pomocy osobom bezdomnym, sprawy te były tematem ostatniego posiedzenia Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego - informuje Urząd Miasta.
Pokrywy śnieżne i sople lodowe na dachach
Właściciele, zarządcy i administratorzy obiektów budowlanych zobowiązani są do regularnego monitorowania pokrywy śnieżnej lub lodowej na dachach, stropodachach, tarasach, balkonach i innych elementach budynków, które mają znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa.
W momencie nagromadzenia się dużej ilości śniegu lub sopli lodowych i nawisów, które mogą stanowić zagrożenie, osoba odpowiedzialna za stan techniczny obiektu zobowiązana jest do bezpiecznego ich usunięcia.
Usuwanie nadmiaru śniegu z dachów o dużej powierzchni, powinno się odbywać pod nadzorem osób posiadających wiedzę techniczną w taki sposób, aby nie obciążyć konstrukcji.
Bezpieczeństwo osób bezdomnychNa posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poruszono temat bezdomności oraz pomocy osobom starszym i samotnym. Pośród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciborzu, Stowarzyszenia Przyjaciół Człowieka „Tęcza”, Straży Miejskiej oraz Komendy Powiatowej Policji. Osoby reprezentujące wymienione podmioty i instytucje przedstawiły działania podjęte na rzecz pomocy osobom bezdomnym.
Dyrektorka OPS w Raciborzu poinformowała o zabezpieczaniu podopiecznych w odzież i obuwie, o monitorowaniu przez pracowników ośrodka we współpracy ze Strażą Miejską sytuacji osób starszych i niepełnosprawnych oraz o prowadzonej kampanii informacyjnej dotyczącej pomocy osobom bezdomnym i potrzebującym.
Przedstawicielka Stowarzyszenia Przyjaciół Człowieka „Tęcza” poinformowała, że dom dla bezdomnych dysponuje 50 miejscami, natomiast w ogrzewalni może przebywać jednocześnie 15 osób.
Policja prowadzi działania doraźne w miejscach, gdzie przebywają bezdomni oraz profilaktyczne polegające na umieszczaniu na stronie internetowej komendy komunikatów dotyczących form pomocy osobom bezdomnym.
W celu uzyskania informacji bądź porady osoby bezdomne i potrzebujące mogą kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod numerem telefonu 506 477 557.
![Potrącenie kobiety na Rybnickiej. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] Potrącenie kobiety na Rybnickiej. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779735303img-1572-.jpg)








![Polska Smakuje na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Regionalne eliminacje konkursu kulinarnego, koncerty i występy artystyczne [13 CZERWCA] Polska Smakuje na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Regionalne eliminacje konkursu kulinarnego, koncerty i występy artystyczne [13 CZERWCA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779694966697777718-1422977416514013-920043347092295542-n-2-.jpg)







![Najmłodsi ponownie opanowali boisko w Markowicach [FOTO] Najmłodsi ponownie opanowali boisko w Markowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779697561photo-31-z-100-.jpg)

![Emocje do końca w Tworkowie. Błyskawica wypuszcza zwycięstwo [FOTO] Emocje do końca w Tworkowie. Błyskawica wypuszcza zwycięstwo [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779739644photo-53-z-60-.jpg)






























Komentarze (0)
Dodaj komentarz