Raport 998. Otwarcie mieszkania przy Waryńskiego

Wtorkowa służba przyniosła strażakom z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP trzy interwencje. Działania prowadzono w Borucinie, Rudach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godzinie 8.40 przy ulicy Bończyka w Borucinie. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że z dachu miejscowej placówki oświatowej zwisają sople. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz miejscowych ochotników. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie zostało potwierdzone. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, rozstawieniu drabiny przenośnej oraz usunięciu sopli przy pomocy bosaka.
O godzinie 17.03 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Waryńskiego w Raciborzu. Interwencja miała związek ze zgłoszeniem, z którego wynikało, że kobieta zmagająca się z problemami psychiatrycznymi znajduje się w zamkniętym mieszkaniu. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz próbie nawiązania rozmowy z kobietą. Ta, po kilki minutach rozmowy ze strażakami samodzielnie otworzyła drzwi. Na miejsce przybył także patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego, który zajął się lokatorką.
Prosto z akcji przy Waryńskiego, o godzinie 17.37, strażacy z PSP pognali do Rud na ulicę Brzozową. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zgłoszenie o złamanej suchej sośnie znajdującej się nad jezdnią. Na miejsce skierowano także jeden zastęp OSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pocięciu drzewa na kawałki oraz usunięciu pociętych fragmentów w miejsce niezagrażające bezpieczeństwu. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej z powodu naporu śniegu na drzewo.




![Most, który udźwignie kolumnę Abramsów: Finał nasuwania segmentów na moście Grzegorzowice-Ciechowice [FOTO i WIDEO] Most, który udźwignie kolumnę Abramsów: Finał nasuwania segmentów na moście Grzegorzowice-Ciechowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773161401dsc-1198-.jpg)

![Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773239138650311577-122125031331079676-6113388294073564565-n-.jpg)

![SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1649922975whatsapp-image-2022-04-14-at-09-52-37-.jpg)


![Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177321759609-20260309-obiekt-mostowy-md1-podpora-nr-14-.jpg)
















![Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773263042gemini-generated-image-tid1sntid1sntid1-.png)













![Muzyczne oblicza mroku. Kultowe tematy filmowe i serialowe - koncert na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Muzyczne oblicza mroku. Kultowe tematy filmowe i serialowe - koncert na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773267710gemini-generated-image-h4ezaqh4ezaqh4ez-2-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany