Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 listopada 202309:04

Raport 998. Pożar przy Wiejskiej w Babicach

Raport 998. Pożar przy Wiejskiej w Babicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

We wtorek, 28.11., strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali cztery interwencje. Działania prowadzono w Babicach, Pietraszynie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze z wtorkowych zdarzeń odnotowano o godzinie 8.39 przy ulicy Lipowej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o przewróconym drzewie, które dodatkowo uszkodziło przewód. Na miejsce skierowano strażaków z Reymonta. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu drzewa na pobocze oraz zwinięciu i zabezpieczeniu zerwanego przewodu. Powiadomiono również zarządcę infrastruktury. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia były intensywne opady śniegu.

Mokry śnieg był również przyczyną zdarzenia, do którego doszło o godzinie 9.09 przy ulicy Wesołej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wypłynęło zgłoszenie o nadłamanym konarze drzewa. Po dojeździe służb na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań, które polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz wycięciu nadłamanego konara.

Kolejna interwencja odnotowana została o godzinie 9.23 w Babicach przy ulicy Wiejskiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu. Na miejsce skierowano zastępy z PSP oraz okolicznych jednostek OSP. Pod dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że paliła się paleta przy piecu. Miejsce zdarzenia zabezpieczono i przystąpiono do działań, które polegały na wyniesieniu palety z mieszkania oraz jej ugaszeniu. Kolejne strażackie czynności to: wygaszenie w piecu, przewietrzenie mieszkania oraz kontrola atmosfery pod kątem substancji niebezpiecznych. Zagrożenia nie stwierdzono. Z mieszkania wyniesiono także piec. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było pozostawienie popiołu z pieca pod drewnianą paletą.

Ostatnie zdarzenie minionej strażackiej służby miało miejsce o godzinie 10.41 w Pietraszynie przy ulicy Trulleya. Do komendy PSP Racibórz wpłynęło zgłoszenie o złym samopoczuciu kobiety. Podejrzewano możliwość podtrucia tlenkiem węgla. Na miejsce skierowano zastępy strażaków zawodowych oraz okolicznych ochotników. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań, które polegały na kontroli atmosfery pod kątem obecności czadu. Strażackie urządzenia nie potwierdziły jego obecności. Dalsze działania polegały na udzieleniu wsparcia psychicznego kobiecie. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego została ona przekazana pod opiekę załogi karetki pogotowia, która prowadziła dalsze czynności ratownicze w domu. Strażacy natomiast wrócili do baz. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia były dolegliwości związane z nadciśnieniem, na które leczy się kobieta.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności19 lutego 202410:53

Ciało kobiety w mieszkaniu przy Waryńskiego

Ciało kobiety w mieszkaniu przy Waryńskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności19 lutego 202409:59

Ciężarówka w ogniu w Pawłowie

Ciężarówka w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Nasz Racibórz 26.01.2024
26 stycznia 202408:27

Nasz Racibórz 26.01.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.