Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 listopada 202312:37

Raport 998. Czad w mieszkaniu przy Staszica. Rodzina trafiła do szpitala

Raport 998. Czad w mieszkaniu przy Staszica. Rodzina trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali cztery zdarzenia. W wyniku jednego z nich, dotyczącego obecności tlenku węgla w mieszkaniu, cała rodzina trafiła na obserwację do szpitala.

Pierwsze poniedziałkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 8.36 w Siedliskach przy ulicy Leśnej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na odcinku około 100 metrów na jednym pasie drogi znajduje się rozsypany żwir. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz usunięciu kruszywa z jezdni.

O godzinie 13.56 jeden zastęp z Reymonta oraz jeden zastęp OSP udały się na ulicę Wiejską w Rudyszwałdzie. Strażaków wezwano celem otwarcia mieszkania. W trakcie dojazdu okazało się, że ich pomoc nie będzie konieczna. Zastępy zostały zawrócone do baz.

Kolejna interwencja odnotowana została o godzinie 16.14 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Mysłowickiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o włączonej czujce tlenku węgla. Zgłaszająca nie była pewna co do wskazań urządzenia. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że właścicielka wraz z synem wciąż znajdowali się w lokalu. Mieszkanie zostało przewietrzone przed przybyciem służb na miejsce. Z wywiadu przeprowadzonego z lokatorką wynikało, że czujnik znajdujący się w łazience obok piecyka gazowego samoczynnie włączył się, wskazując wartość 40 ppm. W tym czasie piecyk nie był używany. Strażacy dokonali pomiarów, które nie stwierdziły obecności tlenku węgla w atmosferze. Pomiary powtórzono po kilkukrotnym włączeniu piecyka w lokalu. Strażackie detektory i tym razem wskazały brak obecności CO. Dokonano kontroli atmosfery w innych mieszkaniach znajdujących się w tym samym pionie. Również i w nich nie stwierdzono obecności czadu. Właścicielka lokalu została ustnie pouczona o zasadach postępowania w razie wystąpienia zagrożenia.

O godzinie 19.26 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja z ulicy Staszica w Raciborzu. Wynikało z niej, że podczas kąpieli doszło do zasłabnięcia nastolatka. W łazience znajdował się piecyk typu junkers. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że lokatorzy wciąż znajdują się w mieszkaniu. Pierwsze pomiary na miejscu zdarzenia wskazały na obecność tlenku węgla w ilości 300 ppm. Podjęto ewakuację osób z mieszkania, w tym najbardziej poszkodowanego nastolatka, który uskarżał się na zawroty i ból głowy. Udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego lekarz pogotowia zdecydował o przewiezieniu całej, pięcioosobowej rodziny do szpitala celem badania i obserwacji, w związku z czym na miejsce skierowano kolejne karetki pogotowia. Dalsze strażackie działania polegały na przewietrzeniu mieszkania oraz kontroli atmosfery w pozostałych lokalach w tym samym pionie. W nich obecności tlenku węgla nie stwierdzono. Ostatecznie do szpitala trafiło dwoje dorosłych: 43-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta, oraz trójka dzieci: 17 i 8-letni chłopcy oraz 15-letnia dziewczyna.

Autor: red., fot. arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności19 lutego 202410:53

Ciało kobiety w mieszkaniu przy Waryńskiego

Ciało kobiety w mieszkaniu przy Waryńskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności19 lutego 202409:59

Ciężarówka w ogniu w Pawłowie

Ciężarówka w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Nasz Racibórz 26.01.2024
26 stycznia 202408:27

Nasz Racibórz 26.01.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.