Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 listopada 202312:56

Szkolenie śląskich terytorialsów w Kuźni Raciborskiej

Szkolenie śląskich terytorialsów w Kuźni Raciborskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kuźnia Raciborska:

W piątek 17.11 2023 r. odbyło się spotkanie zastępcy burmistrza Wojciecha Gdesza z podpułkownikiem Rafałem Podgórskim, dowódca 131. batalionu lekkiej piechoty z Gliwic.

- Podczas spotkania omówiono zasady współpracy związane ze zwiększeniem komponentu wojskowego na terenie naszej Gminy. Dowódca Brygady przekazał podziękowania dla wszystkim mieszkańców Miasta i Gminy Kuźnia Raciborska, podkreślił także wzorową współpracę pomiędzy dowództwem a władzami samorządowymi. Przedstawiono także najbliższe plany związane z obecnością żołnierzy Wojska Polskiego w naszej Gminie - podał magistrat.

img-20231120-wa0000

W pierwszych tygodniach grudnia ochotnicy z 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą się szkolić w Kuźni Raciborskiej. Pierwszego grudnia – w piątek wieczorem, około 100 żołnierzy zawita w mieście celem odbycia szesnastodniowego szkolenia podstawowego. Tydzień później dołączy do nich druga grupa około 100 żołnierzy celem odbycia ośmiodniowego szkolenia wyrównawczego. Szkolenie zakończy się 16 grudnia złożeniem przez żołnierzy przysięgi wojskowej w Częstochowie.

Szkolenie podstawowe realizowane jest przez ochotników wstępujących do Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy wcześniej nie mieli styczności z wojskiem, ich szkolenie kończy się przysięgą wojskową. Szkolenie wyrównawcze natomiast jest realizowane przez osoby, które służyły już wcześniej w Wojsku Polskim. Całość szkolenia organizowana jest przez 131 batalion lekkiej piechoty z Gliwic.

Nie jest to pierwsze szkolenie Terytorialsów w Kuźni Raciborskiej i zapewne nie ostatnie. W minionym tygodniu 13 Brygada szkoliła się realizując ćwiczenie dowódczo sztabowe. Grupa żołnierzy doskonaliła swoje umiejętności z zakresu planowania działań taktycznych.

Terytorialna służba wojskowa jako jedyna pozwala na pogodzenie życia zawodowego i prywatnego ze służbą Ojczyźnie. WOT stanowi wspólnotę żołnierzy pełniących terytorialną i zawodową służbę wojskową, ukierunkowaną na realizację misji obrony i wspierania lokalnych społeczności. Budowanie potencjału osobowego to jeden z priorytetowych kierunków formacji pozwalający osiągnąć zdolności operacyjne. Obecnie w WOT służy ponad 37 tys. żołnierzy w tym około 20% kobiet.

Autor: UM Kuźnia Raciborska, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 czerwca 202420:13

Krwiodawcy z regionu docenieni za dar życia [FOTO i WIDEO]

Krwiodawcy z regionu docenieni za dar życia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

13 czerwca Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zaprosiło honorowych dawców krwi z terenu swojej działalności do siedziby raciborskiej placówki, aby podziękować im za bezcenny dar krwi ratującej życie – tak samo, jak krew, wartości nie do kupienia i nie do zastąpienia.

RCKiK
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 czerwca 202422:28

Nowi konsultanci wojewódzcy

Nowi konsultanci wojewódzcy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
Aktualności14 czerwca 202415:14

Policjant spotkał się z seniorami

Policjant spotkał się z seniorami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Racibórz
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport13 czerwca 202413:05

Łamatorzy z medalami Mistrzostw Polski

Łamatorzy z medalami Mistrzostw Polski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/Michał Musioł
Reklama
Sport14 czerwca 202405:24

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Nasz Racibórz 24.05.2024
23 maja 202423:06

Nasz Racibórz 24.05.2024

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.