Tłumy na św. Marcina na Ostrogu. Rozdano pół tysiąca rogalików

We wtorek, 14 listopada, pod Szkołą Podstawową nr 1 na Ostrogu zebrały się tłumy uczestników obchodów Dnia Św. Marcina. To impreza, która odbywa się już pod murami Szkoły na Ostrogu od 2014r. i była zainicjowana przez ówczesną germanistkę, a obecną dyrektor szkoły – Patrycję Pol.
Tegoroczna edycja przyciągnęła rzesze mieszkańców Ostroga, których od lat przyciąga specyficzny klimat tej imprezy „pod chmurką” i wspaniała atmosfera wśród lampionów i świec oraz nastrojowej muzyki. Uroku dodaje obecnie świeżo odremontowany i nowocześnie zaaranżowany plac przed szkołą, oddany niedawno do użytku.
W tym roku impreza została zorganizowana z ogromnym rozmachem i ogromną dbałością o szczegóły przez Patrycję Tkocz – Stefanowską we współpracy z Barbarą Kuchajewicz, dyrekcją, Radą Rodziców, Katarzyną Bartkowiak – Bucyk, Jarosławem Kuśnierzem, Adamem Szramowskim i rzeszą uczniów, nauczycieli, rodziców, kucharek i wieloma pracownikami szkoły.
Impreza, jak co roku, rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym na Ostrogu. Następnie w korowodzie młodzież szkolna przemaszerowała z lampionami i pochodniami pod szkołę. Na czele pochodu jechał konno Św. Marcin, w którego postać tradycyjnie wcielił się Ludwik Gorczyca.
Jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów programu artystycznego było spektakularne widowisko teatru cieni o legendzie o Św. Marcinie, przygotowane przez młodzież pod kierownictwem Katarzyny Bartkowiak – Bucyk.
Rozdano ponad pół tysiąca rogalików świętomarcińskich i drugie tyle naleśniczków – podpłomyków, w których powstanie zaangażowana była cała armia młodych szkolnych kuchcików, rodziców, szkolne kucharki, panie z obsługi, oraz cukiernie Franciszka Hosnowskiego i Conditorei pana Malcharczyka. Dopełnieniem słodkiego wieczoru była przepyszna gorąca herbata – przyprawiona w tym roku owocami i korzennymi przyprawami.
Na zakończenie imprezy organizatorka wręczyła nagrody uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie na najładniejszy lampion. Wybór był trudny, gdyż napłynęło prawie sto oryginalnych prac.
Frekwencja pokazała, że zarówno młodzież jak i jej opiekunowie chętnie angażują się w życie tej szkoły i uczestniczą w przedsięwzięciach szkolnych mimo chłodnego listopadowego wieczora.



















































![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)

![SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778499684gre06357-.jpg)



![Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778488760dsc-5705-.jpg)

![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)
![Nocny spacer po zaułkach starego Raciborza dla koneserów [ZAPOWIEDŹ] Nocny spacer po zaułkach starego Raciborza dla koneserów [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778520183gemini-generated-image-79p8hd79p8hd79p8-2-.jpg)

![Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778487839bez-nazwy-135-.jpg)









![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)
![Musicalowy wieczór Błażeja Klimaszki w raciborskim domu książęcym [FOTO i WIDEO] Musicalowy wieczór Błażeja Klimaszki w raciborskim domu książęcym [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778484438ostatni-pocia-g-do-broadwayu-31-10-05-2026-r-.jpg)














![Międzypokoleniowy spektakl na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Międzypokoleniowy spektakl na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778491073dsc-0761-.jpg)
![Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO] Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778486981photo-15-z-71-.jpg)

![Forteca bez przełamania w starciu z Tworkowem [FOTO] Forteca bez przełamania w starciu z Tworkowem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778527171photo-40-z-54-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany