Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 listopada 202310:49

Raport 998. Pożar garażu przy Chłopskiej w Raciborzu

Raport 998. Pożar garażu przy Chłopskiej w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dziewięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w okresie od 3 do 5 listopada. Działania prowadzono w Budziskach, Czerwięcicach, Rudach oraz Raciborzu.

Piątek, 3 listopada 2023

O godzinie 9.54 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na posesji przy ulicy Chłopskiej w Raciborzu doszło do pożaru garażu. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce przystąpiono do działań, które polegały przede wszystkim na ugaszeniu ognia. Następnie strażacy oddymili garaż oraz sąsiadujące z nim pomieszczenia kurnika i magazynu. Sprawdzono także atmosferę we wszystkich pomieszczeniach pod kątem obecności gazów niebezpiecznych. Zagrożenia nie stwierdzono. Straty materialne oszacowano na kwotę 3 000 złotych. Przyczyna pożaru pozostała nieustalona. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

Czytaj także: Drzewo runęło na samochód przy Dąbrowskiego

Ostatnią piątkową interwencję odnotowano o godzinie 23.20 w Budziskach przy ulicy Wolności. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Doszło do niego na remontowanym odcinku drogi. Skoda fabia uderzyła w niezabezpieczoną studzienkę kanalizacyjną. Nie było osób poszkodowanych, jednak z pojazdu wydobywał się dym. Na miejsce skierowano strażaków z PSP oraz OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie zostało potwierdzone, a strażackie działania polegały jedynie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

- Sprawczynią zdarzenia była kierująca skodą fabią 19-latka, która na remontowanym odcinku drogi najechała na niezabezpieczoną studzienkę kanalizacyjną. Kobieta została pouczona. Przyczyną zdarzenia było nieprzestrzeganie znaków drogowych

- informuje sierż. szt. Joanna Wiśniewska, oficer prasowa KPP w Raciborzu.

Sobota, 4 listopada 2023

W minioną sobotę strażacy odnotowali tylko jedno zdarzenie. O godzinie 12.27 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o gnieździe owadów na terenie jednej z posesji przy ulicy Podmiejskiej w Raciborzu. Na miejsce skierowano jeden zastęp, który zajął się usunięciem gniazda.

Niedziela, 5 listopada 2023

O godzinie 8.20 trzy zastępy strażaków oraz patrol policji skierowane zostały do Czerwięcic na ulicę Słowackiego. Do służb wpłynęło bowiem zgłoszenie z systemu e-call, z którego wynikało, że doszło do kolizji. Po dojeździe na miejsce informacje te zostały potwierdzone. Udział w zdarzeniu brały dwa pojazdy: volvo i mercedes. Nie było wycieków ani osób poszkodowanych, w związku z czym działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Straty materialne oszacowano na kwotę 6 000 złotych.

- Sprawcą zdarzenia był kierujący volvo 32-latek, który nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego uderzył w tył mercedesa na niemieckich numerach rejestracyjnych, kierowanego przez 41-latka. Młodszy z mężczyzn został pouczony

- przekazuje rzeczniczka KPP w Raciborzu.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 13.32 w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Ogrodowej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie mówiące o konieczności otwarcia mieszkania z powodu braku kontaktu z lokatorem. Po dojeździe na miejsce i głośnym pukaniu lokator samodzielnie otworzył drzwi. Nie wymagał pomocy medycznej.

Ostatnie do tej pory zdarzenie miało miejsce o godzinie 15.50 na ulicy Rogera w Rudach. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na jezdni znajduje się plama substancji ropopochodnej. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe pod adres wskazany w zgłoszeniu okazało się, że na odcinku około 1 kilometra znajdują się pojedyncze plamy substancji. Działania strażaków polegały na jej neutralizacji.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.