Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 października 202309:57

Raport 998. Cztery zastępy w akcji przy Łąkowej. Co było powodem?

Raport 998. Cztery zastępy w akcji przy Łąkowej. Co było powodem? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Miniony weekend to dziewięć strażackich interwencji. Wśród nich odnotowano interwencje związane z plamami na jezdni, zdarzenie drogowe w Wojnowicach oraz działania w związku z alarmami z czujek tlenku węgla. Doszło także do zadymienia w mieszkaniu przy Łąkowej. Jego powód był prozaiczny.

Informacja o zadymieniu mieszkania przy ulicy Łąkowej wpłynęła do Powiatowego Stanowiska Kierowania w niedzielę, 29.10., o godzinie 13.28. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zadymienia mieszkania. Do akcji zadysponowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że doszło do przypalenia potrawy. Lokatorzy zlikwidowali pożar przed przybyciem strażaków. Lokal, w którym doszło do zdarzenia, lokal powyżej oraz klatka schodowa zostały przewietrzone. Dokonano także kontroli atmosfery pod kątem obecności gazów niebezpiecznych. W zdarzeniu tym nie odnotowano osób poszkodowanych oraz strat materialnych.

aaa.[2]
fot. Grupa Racibórz 112

O godzinie 14.12 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do Wojnowic na ulicę Rostka. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów: osobowego suzuki i dostawczego VW crafter. Po dojeździe zastępów na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że nie ma osób poszkodowanych. Nie występowały także wycieki. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem wahadłowym oraz uprzątnięciu jezdni z resztek pojazdów. Straty materialne oszacowano na kwotę 20 tys. złotych.

- Sprawczynią zdarzenia była 62-latka kierująca suzuki, która w nieprawidłowy sposób wykonała manewr wyprzedzania, doprowadzając do zderzenia z VW crafterem kierowanym przez 64-letniego mężczyznę. Na kobietę nałożono mandat karny

- informuje sierż. szt. Joanna Wiśniewska, oficer prasowa KPP w Raciborzu.

W trakcie weekendowe służby strażacy z PSP Racibórz odnotowali także dwie interwencje związane z alarmem z czujek tlenku węgla. Pierwsze z nich miało miejsce w niedzielę, 29.10., o godzinie 10.29 przy ulicy Polnej w Raciborzu Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że domowa czujka tlenku węgla znajdująca się w łazience, weszła w stan alarmu. Strażackie urządzenia nie wskazały jednak obecności tlenku węgla. Okazało się, że mieszkanie zostało przewietrzone przed przybyciem służb. Kontroli poddano czujkę tlenku. W jej wyniku wyszło na jaw, że baterie były rozładowane. Po wymianie źródła zasilania urządzenie działało prawidłowo. Sprawdzono również mieszkania w tym samym pionie kominowym, w trzech z nich stwierdzono niskie stężenie CO.

Drugie zdarzenie dotyczące tlenku węgla odnotowano o godzinie 21.30 w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym przy ulicy Pomnikowej. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Domowe urządzenie pomiarowe wskazywało wzrastające wartości tlenku węgla. Mieszkanie przewietrzono, a lokatorzy nie wymagali pomocy medycznej. Dokonano porównania wskazań z czujki oraz strażackiego detektora. Okazało się, że czujka była uszkodzona. Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy.

Niedzielna służba przyniosła także dwa zdarzenia związane z plamami na jezdni. Pierwsze z nich miało miejsce o godzinie 14.38 przy ulicy 1 Maja w Raciborzu. Na drodze powiatowej, na odcinku około 1300 metrów znajdowała się plama o szerokości około 30 centymetrów. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, spryskaniu plamy dyspergentem oraz zmyciu drogi. Udział w interwencji brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

aaa.[3]
fot. Grupa Racibórz 112

Z kolei o godzinie 3.07 w nocy z niedzieli na poniedziałek do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Arki Bożka ma znajdować się plama na jezdni, na odcinku około 500 metrów. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że zagrożenie nie występuje, a na jezdni znajduje się rozlana woda. Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy.

Strażackich interwencji nie brakowało także w sobotę. Odnotowano jedno zdarzenie. O godzinie 10.29 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o zwisającej rynnie przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Jego działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu zwisającej części rynny przy pomocy drabiny mechanicznej.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
31
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 grudnia 202310:24

Raport 998. Czad, spalona potrawa i sople. Weekend strażaków

Raport 998. Czad, spalona potrawa i sople. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Aktualności10 grudnia 202309:39

Kuźnia Raciborska chce w szczególny sposób upamiętnić gliwickich saperów

Kuźnia Raciborska chce w szczególny sposób upamiętnić gliwickich saperów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. 6 Batalion Powietrznodesantowy/FB
Reklama
Aktualności10 grudnia 202321:52

Świąteczny kiermasz w Rudniku

Świąteczny kiermasz w Rudniku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Sport10 grudnia 202321:51

Weekend z HLPN [WYNIKI]

Weekend z HLPN [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.