Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 października 202308:52

InPost stawia wiaty solarne. Zaczął od rodzinnej gminy Rafała Brzoski

InPost stawia wiaty solarne. Zaczął od rodzinnej gminy Rafała Brzoski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Nędza:

Jeden z najbogatszych Polaków wywodzi się z Zawady Książęcej w gminie Nędza. Od Nędzy więc absolwent raciborskiego I LO zaczął nowy projekt.

InPost, lider rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce w Europie, rozpoczął nowy projekt budowania wiat solarnych na przystankach autobusowych we wsiach i miasteczkach. Już nie tylko duże miasta,
ale też mniejsze gminy chcące dbać o środowisko, mogą liczyć na wsparcie Inpost.

Pierwsza wiata solarna wraz z urządzeniem Paczkomat® została zainstalowana w gminie Nędza w województwie Śląskim. Na dachu przystanku autobusowego znajdują się 4 panele słoneczne o łącznej powierzchni 5,25 m². Mogą one wygenerować zieloną energię o maksymalnej mocy 720 W. Panele fotowoltaiczne w tej lokalizacji wytwarzają rocznie 680 kWh – co przekłada się na redukcję śladu węglowego o 183,24 kilogramów CO2. Z tego 79% energii przeznaczone jest na zasilanie maszyny Paczkomat®, a 21% na potrzeby użytkowników – takie, jak oświetlenie, gniazda USB czy ładowarki indukcyjne. Urządzenie Paczkomat® jest w pełni zasilane z wiaty autobusowej.

Kolejne dwie wiaty zostaną zainstalowane w Kielcach oraz w gminie Słupno. W ramach długofalowej strategii ESG, która jest wpisana w DNA marki InPost, firma już od kilku lat realizuje program InPost Green City. Głównym celem projektu jest ograniczanie emisji CO2 i ruchu samochodowego w centrach polskich miast, a także podarowanie mieszkańcom narzędzi, dzięki którym będą mogli brać aktywny udział w ekologicznej rewolucji. W programie InPost Green City uczestniczy już 48 miast.

Ponadto, InPost we współpracy z GreenWay zainstalował już ponad 200 stacji ładowania aut elektrycznych w swoich centrach logistycznych oraz publicznie dostępnych dla kierowców ładowarek DC w pobliżu urządzeń
Paczkomat®. Do końca tego roku InPost i GreenWay zbudują sieć kilkudziesięciu publicznie dostępnych punktów ładowania elektryków. Od teraz już nie tylko duże miasta, ale też małe gminy, mogą liczyć na wsparcie
InPost przy ekologicznych projektach.

– Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie u nas rozpoczyna się ten nowy, wspaniały projekt. Firma InPost aktywnie wspiera lokalne działania na rzecz naszych mieszkańców. Ten projekt wpisuje się w działania proekologiczne Gminy, a sama wiata poprawia również walory estetyczne otoczenia. Dzięki dobrym i stałym kontaktom z InPost udało się już zrealizować kilka wspólnych projektów. Wierzę, że będziemy kontynuować tę owocną współpracę – powiedział Gerard Przybyła, Przewodniczący Rady Gminy Nędza.

– Zrównoważony rozwój to kluczowy element strategii biznesowej InPost. Myślimy o ekologii na każdym etapie naszego biznesu – wykorzystujemy najbardziej ekologiczną formę dostaw, jakim jest urządzenie Paczkomat®, posiadamy flotę samochodów elektrycznych, wraz z GreenWay inwestujemy w sieć stacji ładowania elektryków, do tego wpieramy eko inicjatywy w polskich miastach w ramach programu InPost Green City, a obecnie ruszamy z solarnymi wiatami na terenie całego kraju. Już teraz zapraszamy kolejne gminy do współpracy – mówi Waldemar Brzoska, Dyrektor Biura Ekspansji, Rozstawień, POK i Serwisu InPost – Te działania pokazują naszą odpowiedzialność za planetę i zaangażowanie w troskę o społeczność lokalną, a badania konsumenckie tylko to potwierdzają – aż 82% polskich internautów uważa, że Paczkomat® InPost to najbardziej ekologiczna forma dostaw (źródło: Badanie Kantar, Maj 2023) – dodaje.

Paczkomat® to najbardziej ekologiczna forma dostaw, która nie tylko ogranicza emisję setek tysięcy ton CO2, ale także znacznie redukuje ruch samochodów kurierskich na ulicach miast. Jeden kurier dostarczający przesyłki do urządzeń Paczkomat® dostarcza ich ok. 1000 dziennie, natomiast kurier w tradycyjnej formule "od drzwi do drzwi" dostarcza średnio 75 przesyłek w ciągu tego samego dnia pracy. Sieć maszyn Paczkomat® jest tak rozległa, że klienci w dużych miastach nie muszą jechać do niego samochodem, bo średnio do najbliższego urządzenia mają zaledwie 200-300 metrów. Ślad węglowy transportu paczek dostarczonych do urządzeń Paczkomat®, w porównaniu do dostawy kurierskiej do domu, jest niższy nawet o 97% na ostatniej mili. InPost jako jeden z pierwszych na polskim rynku przystąpił do inicjatywy SBTi – do 2040 roku zamierza osiągnąć pełną neutralność klimatyczną.

Autor: inf. prasowa, fot. UG Nędza/Justyna Brząkalik, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.