Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 października 202308:52

InPost stawia wiaty solarne. Zaczął od rodzinnej gminy Rafała Brzoski

InPost stawia wiaty solarne. Zaczął od rodzinnej gminy Rafała Brzoski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Nędza:

Jeden z najbogatszych Polaków wywodzi się z Zawady Książęcej w gminie Nędza. Od Nędzy więc absolwent raciborskiego I LO zaczął nowy projekt.

InPost, lider rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce w Europie, rozpoczął nowy projekt budowania wiat solarnych na przystankach autobusowych we wsiach i miasteczkach. Już nie tylko duże miasta,
ale też mniejsze gminy chcące dbać o środowisko, mogą liczyć na wsparcie Inpost.

Pierwsza wiata solarna wraz z urządzeniem Paczkomat® została zainstalowana w gminie Nędza w województwie Śląskim. Na dachu przystanku autobusowego znajdują się 4 panele słoneczne o łącznej powierzchni 5,25 m². Mogą one wygenerować zieloną energię o maksymalnej mocy 720 W. Panele fotowoltaiczne w tej lokalizacji wytwarzają rocznie 680 kWh – co przekłada się na redukcję śladu węglowego o 183,24 kilogramów CO2. Z tego 79% energii przeznaczone jest na zasilanie maszyny Paczkomat®, a 21% na potrzeby użytkowników – takie, jak oświetlenie, gniazda USB czy ładowarki indukcyjne. Urządzenie Paczkomat® jest w pełni zasilane z wiaty autobusowej.

Kolejne dwie wiaty zostaną zainstalowane w Kielcach oraz w gminie Słupno. W ramach długofalowej strategii ESG, która jest wpisana w DNA marki InPost, firma już od kilku lat realizuje program InPost Green City. Głównym celem projektu jest ograniczanie emisji CO2 i ruchu samochodowego w centrach polskich miast, a także podarowanie mieszkańcom narzędzi, dzięki którym będą mogli brać aktywny udział w ekologicznej rewolucji. W programie InPost Green City uczestniczy już 48 miast.

Ponadto, InPost we współpracy z GreenWay zainstalował już ponad 200 stacji ładowania aut elektrycznych w swoich centrach logistycznych oraz publicznie dostępnych dla kierowców ładowarek DC w pobliżu urządzeń
Paczkomat®. Do końca tego roku InPost i GreenWay zbudują sieć kilkudziesięciu publicznie dostępnych punktów ładowania elektryków. Od teraz już nie tylko duże miasta, ale też małe gminy, mogą liczyć na wsparcie
InPost przy ekologicznych projektach.

– Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie u nas rozpoczyna się ten nowy, wspaniały projekt. Firma InPost aktywnie wspiera lokalne działania na rzecz naszych mieszkańców. Ten projekt wpisuje się w działania proekologiczne Gminy, a sama wiata poprawia również walory estetyczne otoczenia. Dzięki dobrym i stałym kontaktom z InPost udało się już zrealizować kilka wspólnych projektów. Wierzę, że będziemy kontynuować tę owocną współpracę – powiedział Gerard Przybyła, Przewodniczący Rady Gminy Nędza.

– Zrównoważony rozwój to kluczowy element strategii biznesowej InPost. Myślimy o ekologii na każdym etapie naszego biznesu – wykorzystujemy najbardziej ekologiczną formę dostaw, jakim jest urządzenie Paczkomat®, posiadamy flotę samochodów elektrycznych, wraz z GreenWay inwestujemy w sieć stacji ładowania elektryków, do tego wpieramy eko inicjatywy w polskich miastach w ramach programu InPost Green City, a obecnie ruszamy z solarnymi wiatami na terenie całego kraju. Już teraz zapraszamy kolejne gminy do współpracy – mówi Waldemar Brzoska, Dyrektor Biura Ekspansji, Rozstawień, POK i Serwisu InPost – Te działania pokazują naszą odpowiedzialność za planetę i zaangażowanie w troskę o społeczność lokalną, a badania konsumenckie tylko to potwierdzają – aż 82% polskich internautów uważa, że Paczkomat® InPost to najbardziej ekologiczna forma dostaw (źródło: Badanie Kantar, Maj 2023) – dodaje.

Paczkomat® to najbardziej ekologiczna forma dostaw, która nie tylko ogranicza emisję setek tysięcy ton CO2, ale także znacznie redukuje ruch samochodów kurierskich na ulicach miast. Jeden kurier dostarczający przesyłki do urządzeń Paczkomat® dostarcza ich ok. 1000 dziennie, natomiast kurier w tradycyjnej formule "od drzwi do drzwi" dostarcza średnio 75 przesyłek w ciągu tego samego dnia pracy. Sieć maszyn Paczkomat® jest tak rozległa, że klienci w dużych miastach nie muszą jechać do niego samochodem, bo średnio do najbliższego urządzenia mają zaledwie 200-300 metrów. Ślad węglowy transportu paczek dostarczonych do urządzeń Paczkomat®, w porównaniu do dostawy kurierskiej do domu, jest niższy nawet o 97% na ostatniej mili. InPost jako jeden z pierwszych na polskim rynku przystąpił do inicjatywy SBTi – do 2040 roku zamierza osiągnąć pełną neutralność klimatyczną.

Autor: inf. prasowa, fot. UG Nędza/Justyna Brząkalik, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 lipca 202421:08

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO]

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
60
Racibórz:

Zapadlisko odsłoniło piwnice dawnych kamienic. Zostało zabezpieczone przez Wodociągi Raciborskie. Teren ten był do 1945 r. gęsto zabudowany. Nie wiadomo do końca, co kryje się pod płytkami chodnikowymi pamiętającymi jeszcze czasy PRL-u.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202414:53

Strażacy wezwani do palącego się znicza

Strażacy wezwani do palącego się znicza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. OSP Nędza
Aktualności24 lipca 202412:29

Wystawa plenerowa Zapomniany cmentarz w Raciborzu

Wystawa plenerowa Zapomniany cmentarz w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Muzeum w Raciborzu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej pt. "Zapomniany cmentarz". Wydarzenie będzie miało miejsce na raciborskim Rynku w środę 07.08.2024 o godzinie 15:00.

Muzeum w Raciborzu
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202408:39

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

19 lipca na Zamku Piastowskim odbyło się kolejne nocne zwiedzanie, które tym razem uświetnił swoją obecnością Witold Szczygieł, dzwonnik z Wawelu. Gość opowiadał o fascynującej pracy wawelskich dzwonników.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.