Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 października 202310:21

Raport 998. Zadymienie przy Waryńskiego. Pięciolatka trafiła do szpitala

Raport 998. Zadymienie przy Waryńskiego. Pięciolatka trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dziesięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Działania prowadzono w Kobyli, Zawadzie Książęcej, Kornicach, Roszkowie, Owsiszczach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 20.10.2023

Pierwsze piątkowe zdarzenia odnotowano o godzinie 10.53 przy ulicy Spokojnej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki tlenku węgla w stan alarmu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania potwierdzono obecność CO w atmosferze. Lokal przewietrzono. Czujka zadziałała z powodu niewystarczającej wentylacji w kuchni. Osób poszkodowanych nie odnotowano.

O godzinie 12.03 trzy zastępy PSP pognały na ulicę Katarzyny w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o widocznym zadymieniu w pustostanie. Po rozpoznaniu ustalono, że z jednego z okien budynku wydobywa się lekki dym. Przeszukano budynek. W jednym z pomieszczeń ujawniono bezdomnego mężczyznę, którego ewakuowano na zewnątrz. Udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dalsze strażackie działania polegały na ugaszeniu palących się śmieci. Ze względu na utrudniony kontakt z mężczyzną na miejsce zdarzenia wezwany został zespół ratownictwa medycznego. Załoga karetki pogotowia zdecydowała o konieczności przewiezienia poszkodowanego do szpitala.

Kolejna interwencja odnotowana została o godzinie 16.54 przy ulicy Głównej w Kobyli. Jeden zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia gniazda owadów.

Ostatnie piątkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 23.21 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Waryńskiego w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w jednym z mieszkań. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. W trakcie przeprowadzanego rozpoznania natrafiono na mieszkanie, w którym panowało spore zadymienie. W lokalu spała matka z pięcioletnią córką. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował o konieczności przewiezienia dziewczynki do szpitala. Przyczyną zdarzenia była nieszczelność przewodu spalinowego, w związku z czym dym przedostał się do ciągu wentylacyjnego, a następnie do mieszkań.

Sobota, 21.10.2023

W sobotę odnotowano dwie interwencje. Pierwsza z nich miała miejsce o godzinie 10.14 w Zawadzie Książęcej. Do komendy przy Reymonta wpłynęła informacja o błocie na jezdni. Na miejsce skierowano dwa zastępy OSP. Działania strażaków polegały na usunięciu zanieczyszczeń.

O godzinie 17.18 jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Boczną w Tworkowie. Interwencja spowodowana była zgłoszeniem dotyczącym gniazda owadów. Działania strażaków polegały na jego usunięciu.

Niedziela, 22.10.2023

Pierwsze zdarzenie w niedzielę odnotowano o godzinie 9.49. Dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do Kornic na ulicę Spółdzielczą. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że przy drodze znajduje się pochylony słup telefoniczny. Stwarzał on zagrożenie. Strażackie działania polegały na jego usunięciu.

- Do zdarzenia doszło o godzinie 2.30 w nocy. Nieustalony sprawca prawdopodobnie uderzył w słup telefoniczny, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Trwają czynności wyjaśniające mające na celu ujawnienie sprawcy

- informuje KPP w Raciborzu.

O godzinie 13.31 jeden zastęp OSP został skierowany na ulicę Osiedlową w Roszkowie. Interwencja spowodowana była otrzymaniem informacji o gnieździe owadów. Działania strażaków polegały na jego usunięciu.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 23.19. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domostw przy ulicy Chorwackiej w Raciborzu domowa czujka gazu weszła w stan alarmu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania potwierdzono niewielkie stężenie gazu w atmosferze. Przyczyną wszczęcia alarmu była nieszczelność na połączeniu butli z kuchenką gazową. Obyło się bez osób poszkodowanych.

Czytaj także: Ciężarowa scania zderzyła się z dostawczakiem na Wydalu [FOTO] 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.