PB.pl. Mateusz Kłosek może mieć w Eko-Oknach wspólnika

Dziennik biznesowy podejmuje temat kondycji giganta z Kornic, chwaląc go za zwiększenie sprzedaży, ale wskazując, że potrzebuje sporego dofinansowania.
Puls Biznesu (pb.pl) nawiązuje do wywiadu, jakiego prezes Eko-Okien Mateusz Kłosek udzielił naszej redakcji pod koniec niedawnej wizyty ambasadorów. Ujawnił w rozmowie, że sprzedaż w tym roku wzrośnie ilościowo o 8 proc. - Chcielibyśmy więcej, zdecydowanie więcej - tak ocenił ten progres.
Czytaj: Prezes Eko-Okien o sprzedaży w 2023 r., strefie biznesu w Raciborzu i pakiecie akcji Rafako
W opinii pb.pl i analityków taki wynik wyróżni pozytywnie Eko-Okna na tle rynku. - To powód do zadowolenia, bo branża jako całość znacznie się skurczy - kwituje dziennik. W pierwszej połowie tego roku sprzedaż krajowa skurczyła się o ponad 30 proc. W III kwartel firmy zanotowały odbicie, ale mniejsze niż się spodziewały. To doprowadziło do wojny cenowej producentów. - Jeśli ilościowa sprzedaż firmy ma się w tym roku zwiększyć o 8 proc., to może to oznaczać wartościowy wzrost na bardzo podobnym poziomie - uważa analityk CAB. W całym roku Eko-Okna mają szansę osiągnąć 5 mld zł obrotów.
- Eko-Okna mają inny problem finansowy. Spółka ma spore długi, które zaciągała na realizację kolejnych inwestycji. Spadek koniunktury spowodował, że problematyczne stało się spełnianie warunków, jakie Eko-Oknom postawiły kredytujące firmę banki. Producent z Kornic, jak wynika z naszych rozmów z analitykami, potrzebuje sporego dofinansowania. Chodzi o dokapitalizowanie w kwocie 200-400 mln zł. Efektem ma być poprawa struktury kapitałowej i biznesowej przedsiębiorstwa. Firma rozpoczęła starania o zdobycie takich pieniędzy z rynku. To może oznaczać, że za jakiś czas Mateusz Kłosek może mieć w Eko-Oknach wspólnika - ocenia dziennik. Czytaj całość: Eko-Okna urosną wbrew rynkowi
![Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778590670gre06371-.jpg)

![Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177856765112-20260505-dw421-km-1990-2740-2-.jpg)



![Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769987151large-a962b85d-9770-4155-9f05-719256482626-.jpg)















![Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778663248img-0809-.jpg)



























Komentarze (0)
Dodaj komentarz