Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 października 202321:26

Kreatywność bez granic! Projekt licealistek z II LO

Kreatywność bez granic! Projekt licealistek z II LO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

"Zwolnieni z Teorii" to ogólnopolska praktyczna olimpiada dla szkół ponadpodstawowych, w ramach której uczniowie i uczennice samodzielnie realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji i rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia.

W projekcie zatytułowanym "Kreatywność bez granic" wzięła udział szóstka młodych licealistek z II LO w Raciborzu. Dziewczyny postanowiły udowodnić, że kreatywność to cecha, którą ma każdy, trzeba tylko ją odkryć w sobie i rozwijać. Na tapetę wzięły właśnie kreatywność, bo to cecha, która w czasach Internetu, elektroniki i mediów społecznościowych, odchodzi w zapomnienie. Odwiedziły wiele raciborskich szkół i przedszkoli, by przeprowadzić tam zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia miały na celu odkrywanie kreatywności i jej rozwijanie. Koncepcja zajęć to indywidualne pomysły samych uczennic, które wykorzystywały swoje zdolności plastyczne, muzyczne oraz inne, by zachęcić młodych ludzi do twórczej aktywności. Kierując się hasłem, że kreatywność nie zna granic i łamie wszelkie bariery - odwiedziły również Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu.

Dziewczyny podsumowują swoją działalność w projekcie: - W dzisiejszych czasach pełnych Internetu, elektroniki i mediów społecznościowych coraz częściej odchodzi się od zabaw i zajęć wymagających kreatywnego myślenia. Dziecko czy nastolatek wraca do domu i sięga po telefon, tablet albo komputer. Jest to jedna z powszechniejszych form spędzania wolnego czasu wybierana przez dzisiejszą młodzież i nie tylko młodzież. Naśladujemy czy też kopiujemy to, co znajdziemy na Instagramie, na Tik-toku czy też na Facebook'u, zamiast myśleć kreatywnie, czyli myśleć tak, by uzyskać nowe oryginalne i użyteczne rozwiązanie. Prowadzone warsztaty i zajęcia dały nam też dużo radości i satysfakcji. Mamy nadzieję, że zaszczepiłyśmy w duszach i sercach zarówno przedszkolaków oraz uczniów jak i seniorów szczyptę optymizmu, dobrego humoru a także pomysłowości, które są najlepszym podłożem do rozwoju kreatywności. Przy okazji serdecznie dziękujemy dyrekcjom wszystkich odwiedzonych szkół i przedszkoli oraz DPS "Złota Jesień" za okazane zaufanie i zgodę na przeprowadzenie zajęć.

Autor: materiał nadesłany/Kreatywne z II LO w Raciborzu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.