Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 października 202308:57

Harcerze z Raciborza z nową Harcówką

Harcerze z Raciborza z nową Harcówką - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Minister Michał Woś wraz z SW i ZHR podpisał wczoraj, 09.10., list intencyjny w murach Zakładu Karnego przy ul. Eichendorffa.

- Dobra współpraca Służby Więziennej i Harcerzy zaowocowała podpisaniem listu intencyjnego na użyczenie lokalu pod harcówkę dla młodzieży. Harcerze wielokrotnie angażowali się w inicjatywy raciborskiego Zakładu Karnego i nadzorującego Służbę Więzienną Ministra Michała Wosia, wspierając przy okazji takich wydarzeń jak: odsłonięcie pomnika Żołnierzy Wyklętych, pikniki mundurowe, czy zbiórka pieniędzy na renowacje zabytków na cmentarzu Jeruzalem.

Wczoraj (09.10.), w obecności posła ziemi raciborskiej Michała Wosia, został podpisany list intencyjny, w którym Służba Więzienna reprezentowana przez Dyrektora Okręgowego płk Macieja Koniora, Dyrektora ZK Racibórz por. Grzegorza Skowronka, użyczyła lokalu dla raciborskiej młodzieży zrzeszonej w strukturach Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

- Na raciborskich harcerzy zawsze można liczyć, są pierwszymi, którzy spieszą z pomocą w przeróżnego rodzaju inicjatywach służących społeczeństwu. Na tym polu SW i ZHR mogą pochwalić się bardzo dobrą współpracą i licznymi wspólnymi inicjatywami. Dzisiejsze podpisanie listu intencyjnego jest niejako kolejnym etapem tej dobrej współpracy. Służba Więzienna rozwijając swoją infrastrukturę o kolejne budynki może udostępnić część swoich pomieszczeń raciborskiej młodzieży. W ten sposób chcemy podziękować harcerzom za ich dotychczasową pomoc i równocześnie zapewnić im miejsce spotkań dla dalszego rozwoju organizacji - mówił w czasie uroczystości Michał Woś.

Młodzież zajmie lokal na pierwszym piętrze powstającej właśnie strzelnicy przy ZK Racibórz. Równocześnie harcerze reprezentowani przez harcmistrza Krzysztofa Bajerskiego oraz Jakuba Filipa, w liście intencyjnym zobowiązali się do między innymi dbania o Pomnik Żołnierzy Wyklętych znajdujący się w sąsiedztwie budynku. - Troska o obiekty pamięci historycznej, poprzez wystawianie przy nich warty honorowej jak i dbanie o zachowanie ich w dobrym stanie w pełni wpisuję się w misje Polskiego Harcerza, dlatego cieszę się, że przy powstającej harcówce znajduje się taki obiekt - powiedział Krzysztof Bajerski.

List intencyjny jest pierwszym etapem użyczenia lokalu dla Harcerzy, ich wprowadzka do nowej harcówki przewidziana jest niedługo po zakończeniu remontu budynku.

Autor: mat. nadesłany/SW, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.