Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 października 202310:05

Raport 998. Wołanie o pomoc z mieszkania przy Mariańskiej. Pożar przy Ocickiej

Raport 998. Wołanie o pomoc z mieszkania przy Mariańskiej. Pożar przy Ocickiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Siedem interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie weekendowej służby. Działania prowadzono w Zabełkowie, Nędzy i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 06.10.2023

O godzinie 22.17 jeden zastęp PSP udał się na ulicę Mariańską w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia mieszkania. Po dojeździe na miejsce zza drzwi lokalu słyszalne było wołanie o pomoc. Okazało się, że kobieta przewróciła się i nie była w stanie się podnieść. Podjęto decyzję o siłowym otwarciu drzwi. Po wejściu do środka w asyście policji i ratowników medycznych udzielono pomocy poszkodowanej. Strażacy pomogli także w transporcie kobiety do karetki pogotowia, która przewiozła kobietę do szpitala.

Sobota, 07.10.2023

Pierwsze sobotnie zdarzenie miało miejsce w nocy o godzinie 0.57. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o pożarze przy ulicy Ocickiej w Raciborzu. Palić miał się motorower keeway matrix. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej jednośladu. Straty materialne oszacowano na kwotę 4 000 złotych.

O godzinie 13.27 zawyła syrena strażacka na remizie OSP Brzezie. Miejscowych ochotników skierowano na ulicę Olszynkową w Raciborzu-Brzeziu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zgłoszenie o pochylonym drzewie, które opierało się o inne. Sytuacja ta stwarzała zagrożenie. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że do usunięcia niebezpieczeństwa konieczne będzie skorzystanie z drabiny mechanicznej. Została ona zadysponowana z komendy PSP. Pochylone drzewo zostało usunięte.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 15.21 w związku z awarią instalacji wodociągowej w jednym z budynków przy ulicy Bosackiej w Raciborzu. Do raciborskich strażaków dotarła informacja o zalanej w związku z tym piwnicą. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dokonaniu rozpoznania odstąpiono jednak od podejmowania działań. Lustro wody w piwnicy było zbyt niskie, by strażackie pompy mogły usunąć wodę.

W trakcie weekendu odnotowano także interwencje z owadami w roli głównej. Działania prowadzono o godzinie 17.00 w Zabełkowie oraz o 18.18 w Raciborzu przy ulicy Podmiejskiej. W obu przypadkach interweniowały zastępy OSP.

Ostatnie do tej pory zdarzenie miało miejsce w sobotę o godzinie 19.21 w Nędzy przy ulicy Sportowej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że osoba zgłaszająca widzi wielkie płomienie. Na miejsce skierowano jeden zastęp z PSP oraz miejscowych ochotników. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że winnym zamieszania był rozpalony grill. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

W trakcie weekendowej służby strażacy prowadzili również działania kontrolne rzeki Odry. W ich trakcie nie ujawniono niczego niepokojącego.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.