Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 października 202309:41

Pomysł radnych doczekał się rządowego wsparcia. W Raciborzu będzie nowy ogród rekreacji

Pomysł radnych doczekał się rządowego wsparcia. W Raciborzu będzie nowy ogród rekreacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Racibórz otrzyma wsparcie na budowę parkingu wielopoziomowego oraz rodzinnego ogrodu rekreacji, łącznie 23 mln zł. Ratusz w najbliższym czasie zaprezentuje szczegóły. Dziś przypominamy genezę obu projektów.

Parking przy Kowalskiej Na parking przy Kowalskiej miasto dostało 15 mln zł. Kwota ma pokryć 85 proc. kosztów. Ratusz zlecił wykonanie dokumentacji projektowej latem zeszłego roku. Obiekt ma stanąć na miejscu obecnego parkingu przy dawnym Labiryncie, na zapleczu komendy straży pożarnej i RCK. Jest tu teraz niecałe 70 miejsc. Na trzech kondygnacjach ma być ich 150 (dla porównania rybnicki parking ma 460 miejsc).

Pierwsi o budowę parkingu wystąpili na przełomie 2019/2020 r. radni Marcin Fica (Razem dla Raciborza) oraz Zygmunt Kobylak (TAK.). - Zwracamy się o zabezpieczenie w budżecie na 2020 środków finansowych na projekt budowy parkingu wielopoziomowego przy ulicy Kowalskiej 1 (przy dawnym Labiryncie). Budowa takiego obiektu zwiększy liczbę miejsc parkingowych w centrum miasta. To doskonałe miejsce parkingowe, łatwo dostępne nie tylko dla mieszkańców okolicy, ale także dla gości licznych instytucji usługowych, handlowych, kulturalno-rozrywkowych i gastronomicznych znajdujących się w śródmieściu. Należy podkreślić fakt, że miasto od wielu lat boryka się z problemem dostępności miejsc parkingowych nie tylko w tej okolicy - napisali wtedy do prezydenta.

- W 2015 r. przy ul. Kowalskiej w Raciborzu został wykonany przez Miasto Racibórz nowy parking jednopoziomowy. Obecnie nie planuje się budowy parkingu wielopoziomowego w tej lokalizacji oraz nie zabezpieczono środków finansowych na projekt parkingu wielopoziomowego w projekcie budżetu na 2020 r. - odpowiedział wówczas Dariusz Polowy.

Ostatecznie prezydent przekonał się po głosach mieszkańców i gości.

- Doskonale rozumiem, że miejsc parkingowych nigdy za wiele. Niejednokrotnie otrzymuję sygnały od mieszkańców, ale również i gości, że w centrum Raciborza należałoby wyznaczyć więcej miejsc parkingowych. Rozwiązaniem jest budowa wielokondygnacyjnych parkingów na miejscu tych już istniejących. Cieszę się, że w tym celu podejmujemy prace projektowe przy ulicy Kowalskiej. Inwestycja ta z jednej strony znacząco poprawi komfort kierowców, a z drugiej nie wpłynie negatywnie na miejską przestrzeń – przekonywał Dariusz Polowy, kiedy w zeszłym roku zdecydowano się zlecić wykonanie dokumentacji.

Rodzinny Ogród Rekreacji, czyli park zachodni Na to zadanie miasto dostało 8 mln zł, również na pokrycie 85 proc. kosztów. Tym razem to projekt prezydencki, z września 2021 r. Wtedy miał kosztować 5 mln zł. Ma zająć teren naprzeciwko kościoła Matki Bożej przy ul. Jana Pawła II. W pokazanej dwa lata temu wizualizacji jest ogród deszczowy, łąka kwietna, plac zabaw, nowe drzewa, górka saneczkowa, ścieżki spacerowe a nawet miejska winnica.

wiz1

Prezentacja do pobrania

wiz2

wiz3

wiz4

wiz5

wzi6

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.