Janek Górka w kolejnym etapie The Voice of Poland

Absolwent II LO z Raciborza zbiera świetne recenzje. Zobaczcie video Janek Górka vs. Wiktoria Stefańska-Depa w „Daylight” Davida Kushnera.
W 14. edycji The Voice of Poland z pięciu bitew trener wyłania pięcioro uczestników, którzy śpiewają podczas nokautu emitowanego tuż po bitwach. Spośród nich czworo trafi do odcinków na żywo, które rozpoczną się już 4 listopada 2023 r.
Wśród szczęśliwców jest Janek Górka z drużyny Lanberry, mieszkaniec powiatu raciborskiego.
Janek w pierwszym etapie programu zaśpiewał I Ain’t Worried One Republic a potem utwór Zadzownię, do własnych słów i muzyki. Jak czytamy na stronie TVP - studiuje obecnie mechatronikę-fizykę kwantową na Politechnice Wrocławskiej. Dlatego w wolnych chwilach buduje dość nietypowe urządzenia takie jak paralizatory, czujniki czy roboty. W wolnych chwilach śpiewa i jak mówi masowo tworzy piosenki – na dyktafonie ma do tej pory 1200 nagrań swoich piosenek i ponad 400 napisanych utworów.
Choć w dzieciństwie nie chciał uczestniczyć na zajęcia w szkole muzycznej, a nawet zaszantażował tatę, że poprawi swoje oceny, w momencie wypisania go ze szkoły muzycznej – i tak też się stało. Janek nie miał też głowy do muzyki, ponieważ jego mama ciężko chorowała i trzeba się było nią opiekować. Niestety mama po 8 latach choroby zmarła… Ta sytuacja mocno zmieniła Janka. Jak mówi - wcześniej był „agresorem”, cały czas stwarzał problemy. Po śmierci mamy uspokoił się. Wpadł w taki stan zawieszenia - wszystko było bez sensu, bo przecież jeden dzień może przekreślić wszystko. W muzykę i teksty przelewał swoje emocje.
Pierwsza piosenka, którą stworzył nosi tytuł „Przepraszam”. Ten proces twórczy był oczyszczający i bardzo mu potrzebny. Do udziału w programie namówiły go siostry, które uważają, że śpiewa trochę zbyt emocjonalnie, przez co zdziera głos, natomiast on uważa, że w śpiewaniu wchodzi w utwór całym sobą. Najbardziej lubi smutny repertuar – wie, że ludzie myślą, że jest wesołkiem, ale to tylko maska, ale przecież wszyscy nosimy maski.


![Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981700zrzut-ekranu-2025-12-6-o-01-41-18-.png)


![Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765023493dsc-9826-.jpg)


![Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981934dsc-2259-.jpg)











![Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764985544gre02464-.jpg)

![Wieczór francuski na Zamku Piastowskim. Przed nami muzyczna podróż do Hiszpanii [FOTO i WIDEO] Wieczór francuski na Zamku Piastowskim. Przed nami muzyczna podróż do Hiszpanii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765014398dsc-8130-.jpg)















![Zamkowa parada świętego Mikołaja przyciągnęła tłumy. W niedzielę wystąpi TOBY [FOTO i WIDEO] Zamkowa parada świętego Mikołaja przyciągnęła tłumy. W niedzielę wystąpi TOBY [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765060153dsc-0750-.jpg)
![Mikołajkowe zmagania najmłodszych. Turniej pełen emocji i sportowej radości [FOTO] Mikołajkowe zmagania najmłodszych. Turniej pełen emocji i sportowej radości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765063550turniej-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany