Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 października 202309:17

Ścieżka wokół żubrowiska w Brzeziu już dostępna. Jak korzystać!

Ścieżka wokół żubrowiska w Brzeziu już dostępna. Jak korzystać! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Miejsca na pierwsze weekendowe oprowadzanie z przewodnikiem zostały już wyczerpane, ale wokół żubrowiska można spacerować samodzielnie. Poniżej regulamin korzystania, przesłany przez Lasy Państwowe.

Regulamin korzystania ze ścieżki edukacyjnej 1. Wszystkie osoby korzystające ze ścieżki edukacyjnej:
a) Przestrzegają przepisów zawartych w ustawie z dnia 28 września 1991 r. o lasach.
b) Zapoznają się z regulaminem, jak również do przestrzegania jego postanowień.
c) Utrzymują ład i porządek w trakcie korzystania ze ścieżki oraz za pozostawiają porządek i czystość po zakończeniu pobytu.

2. Na terenie ścieżki edukacyjne, zabrania się:
a) hałasowania,
b) korzystania z rowerów oraz innych pojazdów mechanicznych,
c) zrywania roślin oraz niszczenia drzew,
d) dokarmiania żubrów,
e) wyprowadzania psów,
f) przechodzenia przez ogrodzenie,
g) schodzenia z wyznaczonego szlaku,
h) korzystania z otwartego ognia,
i) palenia papierosów oraz innych produktów tytoniowych,
j) niszczenia urządzeń turystycznych, znaków lub tablic.

3. Ścieżka edukacyjna służy osobom indywidualnym i grupom zorganizowanym.

4. Korzystanie ze ścieżki jest bezpłatne.

5. Każdy dorosły uczestnik korzysta ze ścieżki edukacyjnej na własną odpowiedzialność
a osoby niepełnoletnie, o ograniczonej lub nie posiadające zdolności do czynności prawnych na odpowiedzialność opiekuna. Za ewentualne wypadki na ścieżce odpowiadają użytkownicy. W razie wypadku należy niezwłocznie wezwać pomoc (numer alarmowy 112)

6. Opiekunowie grup zorganizowanych dzieci, młodzieży i dorosłych są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych.

7. Osoby niszczące urządzenia edukacyjne oraz pozostałe wyposażenie ścieżki lub ich opiekunowie prawni ponoszą odpowiedzialność materialną za wyrządzone szkody.

8. W czasie burz i silnych wiatrów korzystający ze ścieżki edukacyjnej powinni opuścić teren leśny i udać się w bezpieczne miejsce.

9. Nadleśnictwo Rybnik nie odpowiada za ukąszenia oraz inne nieprzewidziane zdarzenia wynikłe na skutek spotkania z dzikimi zwierzętami.

10. Podczas opadów deszczu i w warunkach wysokiej wilgotności lub śniegu należy zachować szczególną ostrożność ze względu na możliwość śliskiego podłoża.

11. Podczas wędrówki po naszej ścieżce edukacyjnej pamiętajmy o przestrzeganiu ustanowionych zasad co pozwoli na zachowanie tego terenu w nienaruszonym stanie. W zamian możemy oczekiwać, że przyroda pozwoli nam mile spędzić czas, będziemy ją poznawać i podziwiać jej piękno.

Jak dotrzeć?

mapa_dojazdu

 

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport3 maja 202623:25

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Piłkarskie emocje towarzyszyły kibicom od piątku do niedzieli. Rozegrano kolejne mecze na poziomie od IV ligi do C klas Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 maja 202613:21

Gra w powodziową ruletkę. Blisko dwa lata po wezbraniu Zbiornik Racibórz wciąż z ograniczoną sprawnością

Gra w powodziową ruletkę. Blisko dwa lata po wezbraniu Zbiornik Racibórz wciąż z ograniczoną sprawnością - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Powiat:

Temat podniósł radny powiatowy Krzysztof Bajerski (Lepszy Powiat). Wody Polskie potwierdziły, że wciąż obowiązują zalecenia ograniczające funkcjonowania obiektu.

opr. red., fot. arch. portalu/Robert Ambroziewicz
Reklama
Sport3 maja 202601:11

One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO]

One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sobotnie spotkanie przy ulicy Łąkowej miało wyraźnego faworyta. Piętnaście punktów różnicy w tabeli dzieliło LKS Gamów i LKS Nędza przed pierwszym gwizdkiem. Gamów, z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów, zamykał ligową stawkę i właściwie mogli już oswajać się z myślą o spadku. Goście znajdowali się w nieco lepszym położeniu, jednak wciąż nie mogli być pewni utrzymania, co sprawiało, że w meczu tym interesował ich wyłącznie komplet punktów.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia5 maja 202612:45

Ochotnicze straże pożarne powiatu raciborskiego w 1911 r. - ciekawy dokument z archiwum

Ochotnicze straże pożarne powiatu raciborskiego w 1911 r. - ciekawy dokument z archiwum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Raport z działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Raciborskiego w roku 1911 (Bericht über die Tätigkeit des Verbandes der Freiwilligen Feuerwehr des Lankreises Ratibor im Jahre 1911) - ciekawy dokument z raciborskiego archiwum, przytoczony z okazji wspomnienia św. Floriana przez dh. Brunona Stojera z OSP Pietrowice Wielkie.

opr. Brunon Stojer, fot. arch. WiAi WAW
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.