Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 października 202309:47

Raport 998. Strażacka akcja przy Staszica. Przyczyną wyciek gazu

Raport 998. Strażacka akcja przy Staszica. Przyczyną wyciek gazu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Sześć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Bojanowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

O godzinie 12.27 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z ulicy Chodkiewicza w Raciborzu. Wynikało z niego, że na jednym z balkonów w znajduje się gołąb. Ptak był zaplątany w siatce i nie potrafił się wydostać. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w mieszkaniu nikogo nie ma. W trakcie działań na miejscu pojawiła się osoba z rodziny lokatora, która otworzyła drzwi. Strażacy weszli na balkon, po czym uwolnili ptaka. Gołąb odleciał.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 15.42. Dwa zastępy PSP pognały na ulicę Mikołaja w Raciborzu. Doszło tam do niebezpiecznego zdarzenia. Z jednego z budynków wielorodzinnych oderwał się kawałek tynku i spadł na dach VW passata. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz upewnieniu się, że kolejne fragmenty tynku nie grożą oderwaniem się i upadkiem. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Straty materialne oszacowano natomiast na kwotę 500 złotych.

O godzinie 21.27 cztery zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zostały zadysponowane na ulicę Staszica w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wycieku gazu w mieszkaniu. Po dojeździe na miejsce okazało się, że lokatorzy bezpiecznie opuścili mieszkanie jeszcze przed przybyciem strażaków. Zakręcono zawór z gazem. Strażacy dokonali także pomiarów, które potwierdziły niewielkie stężenie w atmosferze. Lokal został przewietrzony. Na miejsce zdarzenia wezwano również pogotowie gazowe. Ustalono miejsce wycieku. Okazało się, że nieszczelność pojawiła się na przyłączu kuchenki gazowej w kuchni. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych i strat materialnych.

W trakcie wtorkowej służby strażacy odnotowali także jedno zdarzenie nocne, związane z silnym wiatrem. O godzinie 0.10 w nocy z wtorku na środę do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o konarze drzewa znajdującym się na jezdni w ciągu ulicy Korczaka, pomiędzy Sudołem a Bojanowem. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na usunięciu przeszkody z jezdni.

Ostatnia odnotowana do tej pory interwencja miała miejsce o godzinie 8.35. Jeden zastęp PSP udał się na ulicę Bema w Raciborzu na miejsce wcześniejszej kolizji dwóch pojazdów.

Prócz wyżej wymienionych interwencji strażacy prowadzili również działania na rzece Odrze. Prowadzony monitoring rzeki nie ujawnił niczego niepokojącego.

Autor: red., fot. Czytelnik, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport15 listopada 202522:42

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO]

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotę, 15 listopada w Górkach Śląskich rozegrano derbowy mecz C klasy grupy III pomiędzy miejscowym LKS-em a drużyną LKS Zgoda Zawada Książęca. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie kibiców obu klubów, którzy licznie pojawili się przy boisku i od pierwszych minut podkręcali atmosferę głośnym dopingiem oraz oprawą pirotechniczną. Sam mecz również dostarczył wielu emocji, choć jednostronny wynik końcowy rozwiał wszelkie wątpliwości co do tego, kto był tego dnia lepszy.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 listopada 202517:21

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO]

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W hali sportowej OSiR Racibórz przy ul. Łąkowej rozegrano 15 listopada pierwszy z cyklu turniejów Winter Futsal Cup. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów – pięć z Polski oraz jeden z Republiki Czeskiej. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu każda drużyna mogła sprawdzić swoje możliwości w bezpośredniej rywalizacji ze wszystkimi pozostałymi uczestnikami.

(greh)
Reklama
Sport16 listopada 202518:55

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. Emocji na lokalnych boiskach i parkietach hal sportowych w trakcie weekendu nie brakowało. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh)
Aktualności15 listopada 202511:56

Dwa wokalne sukcesy Wiktorii Dziuby

Dwa wokalne sukcesy Wiktorii Dziuby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.