Ekorycerze – obrońcy przyrody. W SP 18 powstała zielona pracownia

W obecności wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Adama Lewandowskiego w SP 18 otwarto dziś oficjalnie trzecią w Raciborzu zieloną pracownię. Powstała dzięki dotacji WFOŚiGW. Jej nazwa, „Ekorycerze – obrońcy przyrody”, nawiązuje do patronów szkoły - książąt raciborskich.
Na tegoroczny, ogłoszony przez WFOŚiGW konkurs Zielona Pracownia wpłynęło 155 zgłoszeń, z których wybranych zostało 100 projektów. Celem jest dofinansowanie w formie dotacji wniosków dotyczących utworzenia pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. Maksymalna kwota dotacji nie mogła przekroczyć 48 tys. zł. To była dziewiąta edycja konkursu Zielona Pracownia. Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w szkołach województwa śląskiego powstało dotąd 539 pracowni, których powstanie pochłonęło ponad 22 mln zł.
W 9. edycji dotacje przyznano dla dwóch raciborskich placówek - szkoły na Ocicach i SP 18. W tej pierwszej pracownię otwarto 20 września. W SP 18 dziś. Koszt jej realizacji wynosi 62 350 zł. W jego skład wchodzi dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 48 000 zł. Pozostałą część kwoty finansuje Miasto Racibórz. Projekt przygotowała Sława Mądrzyńska-Galińska. Pracownia została doposażona m.in. w nowy laptop o odpowiednich parametrach, monitor interaktywny, nowoczesny mikroskop z kamerą, modele anatomiczne człowieka, kolekcję przedstawicieli fauny i flory oraz zestaw do badania powietrza, wody i gleby.
























![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)










![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)



















![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany