Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 października 202310:38

Raport 998. Niewybuch w Bieńkowicach, powalone drzewa i plama widmo. Weekend strażaków

Raport 998. Niewybuch w Bieńkowicach, powalone drzewa i plama widmo. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie weekendowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali trzynaście interwencji. Działania dotyczyły między innymi znalezienia niewybuchu, powalonych drzew w Raciborzu i Górkach Śląskich oraz plamy na jezdni. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 29.09.2023

O godzinie 14.24 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP udały się do Bieńkowic, skąd wpłynęła informacja o znalezieniu niewybuchu z okresu II Wojny Światowej. Miał on się znajdować w pobliżu torowiska. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu terenu przed osobami postronnymi. Po dojeździe patrolu policji teren działań przekazano stróżom prawa, którzy zabezpieczali go do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Kolejne piątkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 23.03 w Tworkowie przy ulicy Dworcowej. Jeden zastęp OSP został zadysponowany do pomocy ZRM. Działania strażaków polegały na transporcie pacjenta do karetki pogotowia.

Sobota, 30.09.2023

Pierwszą sobotnią interwencję odnotowano o godzinie 8.03 w rejonie ulicy Nowomiejskiej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o możliwym pożarze na terenie dawnego Polmosu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Na miejscu okazało się, że pożaru nie ma. Nieustalona osoba opalała przewody elektryczne. Ogień został ugaszony. Obyło się bez osób poszkodowanych i strat materialnych. 

O godzinie 11.57 jeden zastęp PSP został skierowany na ulicę Kossaka w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o powalonym drzewie, które spadło na zaparkowany samochód. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie zostało potwierdzone. Strażackie działania polegały na usunięciu wiatrołomu. Na szczęście nie odnotowano osób poszkodowanych. Straty materialne oszacowano natomiast na kwotę 15 tys. złotych.

Podobne zdarzenie miało miejsce o godzinie 12.40 w Górkach Śląskich przy ulicy Ofiar Oświęcimskich. Drzewo spadło na przejeżdżający samochód. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który usunął przeszkodę z drogi. Nie było poszkodowanych, a wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 20 tys. złotych.

Kolejna interwencja została odnotowana o godzinie 13.41 na terenie jednego z zakładów znajdujących się przy ulicy Starowiejskiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie z monitoringu przeciwpożarowego. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zagrożenia nie stwierdzono.

O godzinie 20.10 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Armii Krajowej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o mającej znajdować się na jezdni plamie oleju. Po dojeździe na miejsce oraz sprawdzeniu jezdni, plamy nie ujawniono. Zgłoszenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Ostatnie sobotnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 23.33 na ulicy Opawskiej w Raciborzu. Jeden zastęp PSP został skierowany do akcji po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze śmietnika. Pożar ugaszono. Obyło się bez osób poszkodowanych i strat materialnych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia mogło być podpalenie.

Niedziela, 01.10.2023

W niedzielę strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwa zdarzenia drogowe. Przeczytasz o nich TUTAJ.

W trakcie weekendowej służby strażacy prowadzili również monitoring rzeki Odry. W trakcie działań nie ujawniono niczego niepokojącego.

Autor: red., fot. Grupa Racibórz 112, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.