BMW wypadło z jezdni w Przeryciu. Wypadek śmiertelny na trasie Racibórz-Sośnicowice

Dwa poważne zdarzenia drogowe w regionie odnotowano w niedzielę, 01.10. Jedno z nich miało miejsce w Przeryciu (gm. Kuźnia Raciborska), drugie już na terenie powiatu gliwickiego, w Bargłówce.
O godzinie 15.12 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Przeryciu. Z informacji zawartych w formatce wynikało, że samochód osobowy na łuku drogi wypadł z jezdni i wjechał do rowu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań, które polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Samochodem podróżowały trzy osoby: 42-letni mężczyzna, 37-letnia kobieta oraz 6-letni chłopiec. W wyniku zdarzenia kobieta oraz dziecko trafili do szpitala. Straty materialne oszacowano na kwotę 20 tys. złotych.
- Sprawcą zdarzenia był 42-letni kierujący BMW. Na wskutek zmęczenia mężczyzny, kierowany przez niego pojazd wypadł z jezdni i wpadł do rowu. Dwoje pasażerów zostało zabranych do szpitala. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Sprawą zajmie się sąd
- informuje KPP w Raciborzu.
Drugie z niedzielnych zdarzeń odnotowano przed godziną 16 na ulicy Raciborskiej w Bargłówce. Ze zgłoszenia wynikało, że motocykl uderzył w drzewo. Na miejsce skierowano strażaków z PSP Racibórz i ochotników z Rud, którzy wcześniej prowadzili działania w Przeryciu. Do akcji zadysponowano również zastępy z PSP Rybnik oraz OSP Bargłówka. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu motocykliście. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego 61-latek został przewieziony do szpitala.
- Ze wstępnych informacji wynikało, że motocyklista, podczas próby wyprzedzenia samochodu osobowego, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo natychmiastowej reakcji i transportu motocyklisty do szpitala, jego obrażenia okazały się tak poważne, że niestety nie udało się uratować jego życia. Ofiarą tego tragicznego wypadku okazał się 61-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego. Prowadzone przez gliwicką policję śledztwo ma na celu dokładne ustalenie wszystkich przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku
- informuje KMP w Gliwicach.







![Prezydent stosuje inne miary dla przedsiębiorców, a inne dla siebie [LIST DO REDAKCJI] Prezydent stosuje inne miary dla przedsiębiorców, a inne dla siebie [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764431280img-8644-.jpg)

![Kiermasz Bożonarodzeniowy w Pietrowicach Wielkich - rozbłysła choinka a św. Mikołaj rozdawał słodkości [FOTO i WIDEO] Kiermasz Bożonarodzeniowy w Pietrowicach Wielkich - rozbłysła choinka a św. Mikołaj rozdawał słodkości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764514224img-0849-.jpg)






![Pogrom i dwa wyrównane starcia. Wystartował kolejny sezon HLPN [FOTO] Pogrom i dwa wyrównane starcia. Wystartował kolejny sezon HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764460725gre02362-.jpg)














![Siatkówka. Górnik Radlin ponownie lepszy [FOTO] Siatkówka. Górnik Radlin ponownie lepszy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764455570photo-68-of-129-.jpg)
![Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach aktywny w Śląskiem [WIDEO] Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach aktywny w Śląskiem [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176442847435-907877-.jpg)



















Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.