Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W trakcie czwartkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwa zdarzenia. Sprawdź szczegóły.

O godzinie 22.52 trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP pognały na ulicę Ogrodową w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań. Polegały one na odcięciu mediów (wody, prądu i gazu) do mieszkania, ewakuacji jednej osoby z lokalu objętego pożarem oraz podaniu prądu wody w natarciu na ogień. Ewakuowanej osobie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego przekazano ją pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego. Poszkodowana osoba została przewieziona do szpitala.

Po ugaszeniu pożaru dalsze działania strażaków polegały na wyniesieniu z mieszkania spalonych elementów na zewnątrz i przelaniu ich wodą. Dokonano także kontroli pomieszczeń w poszukiwaniu zarzewi ognia. Lokal oddymiono, a następnie przy pomocy detektora wielogazowego sprawdzono atmosferę pod kątem obecności substancji niebezpiecznych. Kontroli poddano również atmosferę w pozostałych mieszkaniach. Nie stwierdzono zagrożenia.

Wartość strat materialnych w wyniku pożaru oszacowano na kwotę 20 tys. złotych, z kolei wartość mienia uratowanego na kwotę 200 tys. złotych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wadliwe działanie urządzeń elektrycznych.

aaa.[1]fot. Grupa Racibórz 112

Prócz zdarzenia na Ogrodowej strażacy z PSP Racibórz odnotowali jeszcze jedną interwencję. O godzinie 9.12 wyruszyli na patrol rzeki Odry. W trakcie działań nie ujawniono niczego niepokojącego.

Autor: red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 marca 202623:59

Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO]

Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Derbowe starcie w Krzyżanowicach zapowiadało się jako jedno z najciekawszych spotkań kolejki i rzeczywiście – przynajmniej na papierze – miało ku temu solidne podstawy. Gospodarze przystępowali do meczu jako wicelider z dorobkiem 37 punktów, natomiast zespół z Raciborza tracił do nich zaledwie dwa „oczka”, zajmując trzecią lokatę. Różnice były więc minimalne, a stawka wysoka.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202614:44

Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO]

Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 28 marca rozegrano mecz XVIII kolejki raciborskiej klasy A pomiędzy LKS 07 Markowice a LKS BraxTon Raszczyce. Spotkanie derbowe, zakończone 1:2, wywołało wiele emocji zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport29 marca 202613:53

Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO]

Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Reklama
Sport29 marca 202622:58

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Swój mecz rozegrali także siatkarze KS PCS Racibórz. Dwa pojedynki mają za sobą również szczypiornistki Startu Pietrowice Wielkie. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, które kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.