Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 września 202309:20

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Wtorkowa służba przyniosła strażakom z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP cztery interwencje. Działania prowadzono w Nędzy i Raciborzu.

O godzinie 11.53 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z ulicy Staszica. Wynikało z niego, że na placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej numer 13 ma znajdować się gniazdo owadów. Osoba zgłaszająca nie była w stanie określić, czy są to osy, czy szerszenie. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że owadami tymi były pszczoły, które wyroiły się na gałęzi drzewa. Strażacy zebrali je do rojnicy, po czym przekazali przybyłemu na miejsce pszczelarzowi.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 17.42 przy ulicy Wąskiej w Nędzy. Jeden zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia gniazda szerszeni.

O godzinie 21.57 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane na ulicę Pogrzebieńską w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęła prośba od dyżurnego policji o pomoc w otwarciu mieszkania. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że mężczyzna, który wymagał pomocy, znajdował się w piwnicy. Był wychłodzony, ale przytomny. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz pomogli w transporcie do karetki pogotowia. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

W trakcie wtorkowej służby strażacy, jak co dzień, prowadzili także patrol rzeki Odry na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. W trakcie działań nie ujawniono niczego niepokojącego.

Autor: red., fot. poglądowe/arch. portalu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 czerwca 202511:43

Pływadło na bis. Jedyna taka flota w Polsce znów na Odrze [FOTO i WIDEO]

Pływadło na bis. Jedyna taka flota w Polsce znów na Odrze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To już 26. edycja wyjątkowego spływu, którego pomysłodawcą jest Bronisław Piróg, a od lat wspiera go Miasto Racibórz. Pływadło – barwna i niepowtarzalna impreza rzeczna – po raz piąty znalazło się w programie Festiwalu Górnej Odry.

fot. UM, Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności30 czerwca 202509:21

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Magiczna noc na raciborskim zamku. W sobotę, 28 czerwca, Zamek Piastowski po raz pierwszy stał się przestrzenią niezwykłego festiwalu „Misteria Piastorum”, łączącego teatr uliczny, ogień i elektroniczne brzmienia. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców i pokazało, jak średniowieczne mury mogą tętnić współczesną sztuką. Zobaczcie fotorelację Jana Ptaka.

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.