Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 września 202309:19

Woda to skarb, więc dbajmy o nią. Eko-piknik w Tworkowie [FOTO]

Woda to skarb, więc dbajmy o nią. Eko-piknik w Tworkowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

21 września w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tworkowie odbył się event ekologiczny pod hasłem "Woda to skarb, więc dbajmy o wodę”.

Wydarzenie zostało zorganizowane jako działanie zgłoszone w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej CZĘŚĆ 2 FUNDUSZ EKOLOGII, finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Festyn polegał na połączeniu kilku działań o tematyce ekologicznej związanej z wodą i jej wszechstronnym działaniem w życiu każdego człowieka i nie tylko. Uczniowie od godzin porannych mogli poznawać znaczenie wody w przeróżnych sferach życia. Dzięki uprzejmości SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności z Raciborza mogli uczestniczyć w przeróżnych doświadczeniach. Obserwowali zjawiska związane z wodą.

Podczas festynu uczniowie poszczególnych klas tworzyli na płótnach i arkuszach ogromne plakaty pod hasłem „Podwodny świat” oraz mogli skosztować przepysznych ekologicznych słodkości – szaszłyków oraz sałatek owocowych. Nie mogło zabraknąć wody smakowej, która w tym dniu dominowała na szkolnych korytarzach.

- W trakcie eventu uczniowie mogli także pograć w gry planszowe o tematyce wodnej, zaś w bibliotece szkolnej posłuchać wykładu, jakie znaczenie ma dla nas woda. Na korytarzu były do zabrania foldery i gadżety ufundowane przez wody ID’EAU rozlewnia wód z Borucina, która także włączyła się w propagowanie naszej idei. Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami oraz wykonanymi plakatami udali się na pochód ulicami Tworkowa, skandując hasło "Woda to nasz skarb”. Miało to na celu zachęcenie społeczności do jej oszczędzania, a zarazem docenienie jak bardzo jest ona dla nas wszystkich ważna i należy codziennie o nią dbać. Na koniec, każdy uczeń otrzymał brelok lub wodną klepsydrę, również sfinansowaną przez WFOŚiGW, co dodatkowo ucieszyło każdego uczestnika festynu. Wszystkim dziękujemy za ogromną pomoc i zaangażowanie, bez których festyn by się nie odbył. Najważniejsze to zwrócenie uwagi na problem, z jakim borykamy się na całym świecie – brak wody pitnej i jej marnotrawstwo - informują koordynatorki Aleksandra Wawoczny i Justyna Wojda.


Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.