Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 września 202321:47

Niedziela w Łubowicach pełna wrażeń – migawki z dożynek parafialnych

Niedziela w Łubowicach pełna wrażeń – migawki z dożynek parafialnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W dniach 16-17 września w miejscowości Łubowice odbyły się dożynki parafialne. Choć o samym korowodzie wspomniano już wcześniej, to warto zobaczyć co działo się oprócz tego – labirynt ze słomy, czy laserowy paintball to tylko część atrakcji.

Świętowanie zaczęliśmy skromnie, od rozgrywki ASG w niedalekich ruinach gospodarczych. W ciągu trzech godzin rozgrywki rozegrano kilka scenariuszy, a sami uczestnicy mieli okazję postrzelać różnymi replikami broni szturmowej. Niedzielne popołudnie rozpoczęły dwa wydarzenia sportowe organizowane wspólnie z LKS Dąb Brzeźnica – mowa tutaj o tradycyjnym Biegu Dożynkowym dla dzieci oraz pokazie zapaśniczym wykonanym przez najmłodszych zawodników klubu.

Ostatnim punktem na mapie sportowych atrakcji dożynek był Turniej Piłkarski o Puchar Proboszcza, w którym wzięły udział cztery reprezentacje odpowiadające czterem sołectwom. W tej rywalizacji wygrała drużyna ze wsi Brzeźnica. Warto wspomnieć, że rozgrywki piłkarskie miały charakter mocno towarzyski ze względu na to, że wszyscy zawodnicy prowadzili grę będąc również zamknięci w piłkach.

Tuż po meczu wiceminister sprawiedliwości Michał Woś osobiście wręczył medale „Zasłużony dla rolnictwa” pięciu mieszkańcom parafii. Wśród wyróżnionych znaleźli się między innymi nestorzy rolnictwa na tych ziemiach, którzy dla wielu są przykładami pracowitości i uczciwości. Są to: Franciszek Piperek i Hubert Kiszka z Brzeźnicy, Fortunat Wallach z Ligoty Książęcej, Jerzy Badurczyk z Łubowic i Andrzej Tumulka z Grzegorzowic.

W międzyczasie dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji. Były to dmuchańce, laserowy paintball czy labirynt ze słomy. Wiedzieliśmy, że ostatnia atrakcja, której pomysłodawcą był Joachim Korycik z Brzeźnicy, będzie mocnym punktem, ale nikt nie spodziewał się, że okazała się dożynkowym hitem. Bez przerwy na słomianej instalacji roiło się od dzieci.

O godzinie 20:00 rozpoczął się finałowy pokaz Teatru ognia i pirotechniki przygotowany przez wyspecjalizowanych aktorów. Pokaz zgromadził tłum ludzi i duża część tych osób obawiała się o to, czy tę atrakcję przetrwa wspomniany wcześniej labirynt. Na całe szczęście nad wszystkim czuwało OSP Brzeźnica i wszystko odbyło się bez zakłóceń.

Po pokazie ogania chętni bawili się do późnych godzin nocnych przy muzyce, za którą odpowiadał DJ DEJV. Warto tutaj wspomnieć, że impreza nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie sponsorów dożynek takich jak Lasy Państwowe, Agromax oraz Jdot.

Krzysztof Bajerski
sołtys Brzeźnicy
organizator dożynek

Autor: materiał nadesłany/K. Bajerski, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.