Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 września 202309:36

Raport 998. Pogodowy armagedon w powiecie raciborskim. Trwa szacowanie strat

Raport 998. Pogodowy armagedon w powiecie raciborskim. Trwa szacowanie strat - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Około 80 interwencji związanych z nawalnymi opadami, jakie nawiedziły wczorajszego (13.09.) wieczora powiat raciborski odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Trwa szacowanie strat, choć nowe zgłoszenia wciąż napływają.

Najwięcej interwencji odnotowanych zostało w gminie Racibórz. Trzydzieści z nich dotyczyło zalanych posesji lub piwnic, w szczególności w dzielnicy Ocice w rejonie ulic Ocickiej, Czeskiej, Nowy Zamek. Działania prowadzono również na ulicy Starowiejskiej, Kopernika, Mariańskiej. W tym przypadku usuwano błoto z jezdni naniesione przez silne opady z przydrożnych pól uprawnych. Odnotowano również jedną interwencję związaną z powalonym drzewem.

Pogoda nie oszczędziła również Gminy Pietrowice Wielkie. W tym przypadku odnotowano dwadzieścia pięć interwencji związanych z zalanymi posesjami. W szczególności pogoda nie oszczędziła miejscowości Pawłów, w której główna droga sołectwa zamieniła się praktycznie w rzekę. Nieciekawie było również na drodze Pietrowice Wielkie-Kornice, gdzie z jezdni wypadł autobus. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Nieco łagodniej środowa aura obeszła się z Gminą Krzyżanowice. W tym przypadku odnotowanych zostało sześć interwencji. Pięć z nich dotyczyło zalanych posesji, jedna zalanej jezdni i znajdującego się na niej błota. Z kolei w gminach Rudnik i Nędza odnotowano po jednej strażackiej interwencji. W obu przypadkach strażackie działania dotyczyły zalanych posesji.

- Straty są wciąż na etapie szacowania, szczególnie, że nadal wpływają kolejne zgłoszenia dotyczące usuwania skutków wczorajszych opadów. Co najważniejsze, nie było osób poszkodowanych

- powiedział st. kpt. Mateusz Wyrba, dowódca JRG w PSP Racibórz.

Strażackie statystyki dotyczące interwencji w dniu 13.09.2023 znajdziesz TUTAJ.

Prócz działań związanych z załamaniem pogody strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali także kilka innych interwencji.

Z samego rana jeden zastęp PSP udał się na patrol rzeki Odry. Działania prowadzono na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny, do granicy województwa. Niczego niepokojącego nie ujawniono.

Z kolei o godzinie 13.22 jeden zastęp PSP udał się na ulicę Kozielską, skąd wpłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia mieszkania z powodu braku kontaktu z lokatorem. Po dojeździe na miejsce okazało się, że policja jest już w mieszkaniu. Lokator otworzył drzwi samodzielnie, nie wymagał pomocy medycznej. W związku z brakiem konieczności podejmowania interwencji strażacy wrócili do bazy.

Odnotowano również działania związane z usuwaniem gniazda owadów. Do tej interwencji doszło o godzinie 17.00 w Pogrzebieniu. Na miejsce skierowano miejscowych ochotników, którzy poradzili sobie z zagrożeniem.

Autor: red., fot. Czytelnicy, FB/KP PSP w Raciborzu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112
Reklama
Kultura i edukacja29 września 202309:19

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
naukawpolsce.pl, fot. za zgodą prof. Andrzej Wiśniewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.