Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 września 202309:51

Raport 998. Nocny pożar obornika w Ciechowicach

Raport 998. Nocny pożar obornika w Ciechowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Siedem interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionej służby. Działania prowadzono w Rudniku, Babicach, Tworkowie, Raciborzu i Ciechowicach. W tej ostatniej miejscowości doszło w nocy do pożaru obornika na pryzmie.

Poniedziałkowa służba rozpoczęła się dla strażaków od patrolu rzeki Odry. Prowadzono go, jak co dzień, na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. Działania nie ujawniły niczego niepokojącego.

O godzinie 12.38 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o gnieździe owadów w Rudniku przy ulicy Bukowej. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Po dojeździe i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że szerszenie uwiły sobie gniazdo w ziemi. Strażacy usunęli zagrożenie.

Kolejna interwencja odnotowana została o godzinie 13.48 w Babicach, na terenie rezerwatu przyrody Łężczok. Dwa zastępy PSP zostały skierowane do pomocy w zbieraniu padłych ptaków na wysepkach lęgowych.

O godzinie 16.00 jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP udały się na ulicę Ordona w Raciborzu-Markowicach. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zgłoszenie, że w samochód uderzył w słup telekomunikacyjny. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że do zdarzenia doszło podczas przeprowadzania manewru cofania. Strażacy usunęli uszkodzony słup i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Straty materialne oszacowano na kwotę 2 000 złotych. Jak informuje policja, sprawca zdarzenia był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

Wprost z akcji przy Ordona (godz. 16.27) jeden zastęp PSP został przedysponowany na ulicę Rudzką w Raciborzu, gdzie w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w stan alarmu weszła czujka czadu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu pomiarów potwierdzono obecność tlenku węgla. Strażackie urządzenia pomiarowe wskazywały około 20 PPM. Mieszkanie przewietrzono, sprawdzono także pozostałe lokale w tym samym pionie. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była niewystarczająca wentylacja. Osób poszkodowanych i strat materialnych nie odnotowano.

O godzinie 19.30 jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Raciborską w Tworkowie. Działania strażaków po przybyciu na miejsce zdarzenia polegały na usunięciu gniazda owadów z elewacji budynku.

Ostatnia interwencja minionej służby miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek o godzinie 1.18 w Ciechowicach przy ulicy Melioracyjnej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie gospodarstwa doszło do pożaru obornika składowanego na pryzmie. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Strażackie działania polegały na ugaszeniu pożaru. Przyczyną zdarzenia, jak informują strażacy, był samozapłon biologiczny. Straty materialne oszacowano na kwotę 3 000 złotych.

Autor: red., fot. FB/OSP Zawada Książęca, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
41
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.