Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 września 202310:29

Raport 998. Śmigłowiec LPR w akcji w Gamowie

Raport 998. Śmigłowiec LPR w akcji w Gamowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dwanaście interwencji odnotowali w przeciągu weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono w Grzegorzowicach, Tworkowie, Siedliskach, Gamowie oraz Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 8 września 2023

Piątkowa służba rozpoczęła się od patrolu rzeki Odry. Jego celem było ujawnienie obecności śniętych ryb. Działania prowadzono na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. Niczego niepokojącego nie ujawniono. Podobne działania prowadzono również w sobotę i niedzielę.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 10.29. Do komendy PSP wpłynęła informacja o przewróconym drzewie, które miało znajdować się na jezdni w ciągu ulicy Brzeskiej w Raciborzu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania pod adresem wskazanym w zgłoszeniu nie stwierdzono zagrożenia. Sprawdzono również przyległe ulice. Mimo usilnych starań strażaków powalonego drzewa nie znaleziono. Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy.

O godzinie 19.23 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z ulicy Żabnik w Grzegorzowicach. Wynikało z niego, że w budynku jednorodzinnym zagnieździły się owady. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który usunął nieproszonych gości.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 20.01 w Tworkowie przy ulicy Raciborskiej. Jeden zastęp ochotników zadysponowano do usunięcia gniazda owadów.

Ostatnie piątkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 23.31 przy ulicy Dąbrowskiego w Siedliskach. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o możliwej próbie samobójczej. Na miejsce skierowano zastępy z PSP i OSP. W trakcie dojazdu do akcji, do strażaków dotarła informacja od policji o opanowaniu sytuacji. W związku z tym zastępy zawrócono do baz.

Niedziela, 10 września 2023

O godzinie 16.06 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP pognały na ulicę Mieszka I Raciborskiego w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze ścierniska. Dodatkowo, blisko ognia znajdowało się pole kukurydzy. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pożarem objętych było około 30 m2 trawy. Ogień został już ugaszony przez osoby postronne przed przybyciem strażaków. Działania zastępów ograniczyły się jedynie do przelania miejsca pożaru.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 20.49. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o widocznym ogniu i zadymieniu w rejonie ulicy Bosackiej w Raciborzu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Strażacy po dojeździe na miejsce nie stwierdzili oznak pożaru ani obecności dymu. Skontaktowano się ze zgłaszającym, który potwierdził, że w tym momencie już nie widzi ani ognia ani dymu. Zgłoszenie zostało ostatecznie zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Poniedziałek, 11 września 2023

Dziś, 11 września, odnotowano już jedną interwencję. O godzinie 7.37 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o konieczności zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który został zadysponowany do Gamowa na ulicę Modzurowską. Jak udało nam się ustalić doszło do krwotoku u jednej z osób zamieszkujących posesję. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że osobą poszkodowaną zajmuje się już zespół ratownictwa medycznego, oczekując przybycia śmigłowca. Działania strażaków ograniczyły się jedynie do zabezpieczenia miejsca lądowania.

Czytaj także

Pożar w Borucinie. To było podpalenie! [FOTO]

Skoda i motocykl zderzyły się na Brzeskiej [FOTO] 

Autor: red., fot. poglądowe/arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202309:27

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO]

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Piotr Złoczowski
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
25
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202312:18

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.