Powiat zakończył remont Kolejowej. Wkrótce ruszy remont ronda na pl. Konstytucji 3 Maja

Zgodnie z harmonogramem zakończył się remont Kolejowej od Staszica do Sejmowej. Teraz czas na pl. Konstytucji 3 Maja.
Jeszcze we wrześniu, jak zapewnia starosta Grzegorz Swoboda, który dziś spotkał się z mediami, oddany zostanie remontowany odcinek Łąkowej.
Kolejowa to jeden z pięciu etapów zadania wartego 17,66 mln zł, realizowanego przez Starostwo Powiatowe. Kolejne to przebudowa ronda na Placu Konstytucji 3 Maja z fragmentem ul. Łąkowej oraz przebudowa i rozbudowa odcinków ul. Wiejskiej na Ocicach, w tym słynnej księżycówki, gdzie prace również zakończone. To drogi powiatowe.
Finansowanie odbywa się ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Lasów Państwowych oraz budżetu Powiatu Raciborskiego i Miasta Racibórz.
Zakres odcinka Kolejowa, jak informował Roman Peikert - kierownik Referatu Inwestycji i Remontów Starostwa Powiatowego, obejmował głównie: przebudowę konstrukcji jezdni z wykonaniem nowej nawierzchni, przebudowę i wykonanie chodników, przebudowę zjazdów indywidualnych i wlotów skrzyżowań z drogami, remont istniejącego odwodnienia drogi (kolektory kanalizacji deszczowej, wpusty deszczowe wraz z przykanalikami, studnie rewizyjne), budowę kanału technologicznego, przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z zabudową nowych latarni doświetlenia przejść dla pieszych, zabezpieczenie istniejących linii kablowych nN i SN, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.
- W październiku i listopadzie będzie realizowana przebudowa ronda na pl. Konstytucji 3 Maja wraz z dojazdami. Zadanie to winno zakończyć się do 1 grudnia 2023 roku - zapewniono na konferencji, w której wziął również udział radny powiatowy Tomasz Cofała.





![Most na Odrze coraz bliżej. Zakończono nasuwanie konstrukcji, finisz inwestycji w 2027 roku [FOTO 03.2026] Most na Odrze coraz bliżej. Zakończono nasuwanie konstrukcji, finisz inwestycji w 2027 roku [FOTO 03.2026] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177598891308-20260401-zbrojenie-deskowanie-i-betonowanie-scian-niskich-obiekt-md1-podpora-p1-.jpg)
![Prezydent z zastępcami wybiera się na dzielnice [HARMONOGRAM SPOTKAŃ] Prezydent z zastępcami wybiera się na dzielnice [HARMONOGRAM SPOTKAŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1740694991-dsc0307-.jpg)




![Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775945402gre05742-.jpg)




![Wesele Śląskie przyciągnęło tłumy do RCK [FOTO] Wesele Śląskie przyciągnęło tłumy do RCK [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776030090dsc-7778-.jpg)




![Puchar Ligi Kobiet. Mecze pełne emocji w hali przy ul. Łąkowej [FOTO] Puchar Ligi Kobiet. Mecze pełne emocji w hali przy ul. Łąkowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776004016photo-115-z-117-.jpg)




![Od nadziei do rozczarowania. Nędza przegrywa z Górnikiem Radlin [FOTO] Od nadziei do rozczarowania. Nędza przegrywa z Górnikiem Radlin [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17760763921776075915photo-50-z-102-.jpg)























Komentarze (0)
Dodaj komentarz