Raciborzanie na czeskiej scenie razem z Argentyńczykami i Indonezyjczykami

W ramach 54. Międzynarodowego Festiwalu Liptálské slavnosti w Czechach, II młodzieżowy skład Zespołu Raciborzanie ze Stowarzyszenia Źródło koncertował wraz z zespołami z Argentyny, Indonezji, Austrii, Słowacji, Węgier i Czech.
- Wspaniałe warunki sceniczne i nagłośnienie pozwoliły na piękne prezentacje tańców cieszyńskich i kaszubskich, które szczodrze nagradzała zawsze pełna widownia. Prócz koncertów w pięknym amfiteatrze i roztańczonego korowodu był jeszcze czas na warsztaty integracyjne i kąpiel w basenie. Ciekawostką była dla Polaków niedzielna msza w kościele ewangelickim. Ku wielkiemu wzruszeniu duchownej „Raciborzanie” zaśpiewali tam jej ulubioną „Barkę”. Obchodzący swe 50-lecie Zespół gospodarzy Liptal w czerwcu w tym roku gościł na XXI Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych Śląsk- kraina wielu kultur. Być może w kolejnych edycjach raciborskiego Festiwalu wystąpią zespoły poznane w Liptalu.






























![Zgrana Paczka Cup 2026. Turniej partnerski w Zawadzie Książęcej [FOTO] Zgrana Paczka Cup 2026. Turniej partnerski w Zawadzie Książęcej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1783260163photo-39-z-61-.jpg)







![Rodzinny festyn zamiast turnieju. Kuźnia Raciborska postawiła na wspólną zabawę [FOTO] Rodzinny festyn zamiast turnieju. Kuźnia Raciborska postawiła na wspólną zabawę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1783256306photo-33-z-34-.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany