Janek super talent. Raciborzanin chwalony w TVP

Janek Górka jest w drugim etapie 14. edycji The Voice of Poland, a jego talent zauważyły prowadzące Pytanie na śniadanie w TVP.
Czerwony dywan 3.09.2023, ustawcie czas na 5:20 i posłuchajcie, co o Janku Górce, absolwencie II LO w Raciborzu, mówią prowadzące. Program można obejrzeć TUTAJ
Janek - jak czytamy na stronie TVP - studiuje obecnie mechatronikę-fizykę kwantową na Politechnice Wrocławskiej. Dlatego w wolnych chwilach buduje dość nietypowe urządzenia takie jak paralizatory, czujniki czy roboty. W wolnych chwilach śpiewa i jak mówi masowo tworzy piosenki – na dyktafonie ma do tej pory 1200 nagrań swoich piosenek i ponad 400 napisanych utworów.
Choć w dzieciństwie nie chciał uczestniczyć na zajęcia w szkole muzycznej, a nawet zaszantażował tatę, że poprawi swoje oceny, w momencie wypisania go ze szkoły muzycznej – i tak też się stało. Janek nie miał też głowy do muzyki, ponieważ jego mama ciężko chorowała i trzeba się było nią opiekować. Niestety mama po 8 latach choroby zmarła… Ta sytuacja mocno zmieniła Janka. Jak mówi - wcześniej był „agresorem”, cały czas stwarzał problemy. Po śmierci mamy uspokoił się. Wpadł w taki stan zawieszenia - wszystko było bez sensu, bo przecież jeden dzień może przekreślić wszystko. W muzykę i teksty przelewał swoje emocje.
Pierwsza piosenka, którą stworzył nosi tytuł „Przepraszam”. Ten proces twórczy był oczyszczający i bardzo mu potrzebny. Do udziału w programie namówiły go siostry, które uważają, że śpiewa trochę zbyt emocjonalnie, przez co zdziera głos, natomiast on uważa, że w śpiewaniu wchodzi w utwór całym sobą. Najbardziej lubi smutny repertuar – wie, że ludzie myślą, że jest wesołkiem, ale to tylko maska, ale przecież wszyscy nosimy maski.

![Poprzeczka była wysoko. Racibórz ma swojego finalistę w The Voice Senior TVP! [WIDEO] Poprzeczka była wysoko. Racibórz ma swojego finalistę w The Voice Senior TVP! [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770517031626117226-1510462404414120-3352975014340135653-n-.jpg)
![Ciężarówka przewróciła się na skrzyżowaniu Rudzkiej i Ciechowickiej [FOTO] Ciężarówka przewróciła się na skrzyżowaniu Rudzkiej i Ciechowickiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770661610img-4990-.jpg)
















![Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770577537gre04737-.jpg)
























![Muzyczny debiut sali tronowej: Pierwszy taki recital w sercu Zamku Książęcego [ZAPOWIEDŹ] Muzyczny debiut sali tronowej: Pierwszy taki recital w sercu Zamku Książęcego [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770676212541465935-780577317779031-7333882607035769683-n-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany