Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 sierpnia 202309:13

Raport 998. Akcja służb przy Katowickiej. Kobieta trafiła do szpitala

Raport 998. Akcja służb przy Katowickiej. Kobieta trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Siedem zdarzeń podczas środowej służby odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono w Nowej Wiosce, Kornicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

W związku z ponowną obecnością śniętych ryb w Odrze na wysokości meandrów w Chałupkach, wzmożeniu uległy działania związane z patrolowaniem rzeki na terenie miasta Raciborza. W trakcie minionej służby strażacy przeprowadzili je trzykrotnie: o 6.35, 9.00 i 18.00. Monitorowano rzekę na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. Niczego niepokojącego na tym odcinku rzeki nie ujawniono.

O godzinie 9.29 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że przy ulicy Kozielskiej w Raciborzu w rowie znajduje się samochód przewrócony na bok. Na miejsce skierowano strażaków. Po przybyciu na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującego pojazdem, odłączeniu akumulatorów w pojeździe, zakręceniu zaworu w instalacji LPG. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego po przebadaniu kobiety zdecydował o braku hospitalizacji. Straty materialne oszacowano na kwotę 25 tys. złotych.

- Sprawczynią zdarzenia była 29-latka kierująca nissanem qashqai, która nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z jezdni i wylądowała w rowie. Została za to ukarana mandatem karnym. Była trzeźwa. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję

- informuje nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 18.29 w Nowej Wiosce przy ulicy Leśnej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o zabrudzonej drodze. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, którego działania polegały na usunięciu zanieczyszczeń z jezdni.

O godzinie 19.05 jeden zastęp OSP został zadysponowany do Kornic na ulicę Spółdzielczą. Zadaniem strażaków było usunięcie gniazda owadów, które postanowiły zadomowić się na terenie miejscowego skateparku. Działania prowadzili druhowie z OSP Pietrowice Wielkie.

aaa.[3]

fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna Pietrowice Wielkie

Ostatnie dotąd odnotowane zdarzenie miało miejsce o godzinie 20.57 przy ulicy Katowickiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że pomoc strażaków konieczna jest przy otwarciu mieszkania. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że drzwi do lokalu zostały już otwarte przez policję. W mieszkaniu znajdowała się lokatorka. Była przytomna, ale kontakt z nią był mocno utrudniony. Wezwano karetkę pogotowia. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego na miejsce podjęto decyzję o konieczności przewiezienia kobiety do szpitala.

Autor: red., fot. Grupa Racibórz 112, Jan Ptak, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności14 września 202516:22

Borucin świętuje plony. Dożynki z morawską tradycją i nowoczesnym akcentem [FOTO i WIDEO]

Borucin świętuje plony. Dożynki z morawską tradycją i nowoczesnym akcentem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Borucin, wieś w gminie Krzanowice znana z pielęgnowania morawskich tradycji i silnie zakorzenionej kultury rolnej, obchodził dziś dożynki. To święto plonów, które od pokoleń jednoczy mieszkańców, w tym roku ponownie przyciągnęło wielu uczestników i gości.

waw
Reklama
Aktualności15 września 202508:29

Smutne wieści z ZSOMS. Odszedł Krzysztof Pacelt

Smutne wieści z ZSOMS. Odszedł Krzysztof Pacelt - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., źródło ZSOMS
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 września 202516:29

Pogrzebień gospodarzem dożynek gminnych. Jeden z największych korowodów w powiecie [FOTO i WIDEO]

Pogrzebień gospodarzem dożynek gminnych. Jeden z największych korowodów w powiecie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Największa wieś w gminie Kornowac – Pogrzebień – była dziś gospodarzem dożynek gminnych. Choć poranek przyniósł opady i wprowadził nieco nerwowości w przygotowaniach, o godzinie 14.30, kiedy ruszał korowód, zza chmur wyszło słońce, a święto plonów rozpoczęło się w pełnej oprawie.

waw
Aktualności14 września 202516:05

Samborowice na bursztynowym szlaku. Dożynki 2025 pełne humoru i tradycji [FOTO i WIDEO]

Samborowice na bursztynowym szlaku. Dożynki 2025 pełne humoru i tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Tegoroczny dożynkowy korowód w Samborowicach do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania. Kapryśna aura mogła pokrzyżować plany, jednak sołtys Adrian Niewiera nie poddał się przeciwnościom. Zwołał mieszkańców, a ci licznie przybyli pod szkołę, by wspólnie świętować plony i obejrzeć barwne widowisko.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 września 202516:07

Bieńkowice świętują plony. Dożynkowy korowód z tradycją i młodzieżą [FOTO i WIDEO]

Bieńkowice świętują plony. Dożynkowy korowód z tradycją i młodzieżą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Bieńkowice, znane z rolniczego charakteru, także w tym roku udowodniły, że dożynki są tu wyjątkowym świętem wspólnoty i tradycji. Ulicami wsi przeszedł długi, barwny korowód pełen maszyn rolniczych, przyozdobionych wstążkami, kwiatami i symbolami plonów.

waw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.