Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 sierpnia 202308:49

Skorzystaj z aplikacji mZUS. Wystarczy zainstalować ją na smartfonie

Skorzystaj z aplikacji mZUS. Wystarczy zainstalować ją na smartfonie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że wszystkie wnioski o świadczenia dla rodzin można szybko i sprawnie złożyć przez aplikację mobilną mZUS. Wystarczy zainstalować ją na smartfonie i powiązać ze swoim kontem na PUE ZUS.

- Za pośrednictwem aplikacji mZUS rodzice nie tylko mogą złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze 500+, 300+ z programu „Dobry Start”, żłobkowe, czy kapitał opiekuńczy. Mogą również sprawdzić, co dzieje się z wnioskiem, podejrzeć dane o wypłatach, czy napisać wiadomość do ZUS-u i odczytać odpowiedź na nią. Nawiążą również telefoniczny kontakt z infolinią ZUS, a także umówią wizytę w placówce ZUS. Aplikacja daje również możliwość, aby działać w imieniu osoby, która nadała upoważnienie do PUE ZUS - informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Aby móc korzystać z tych wszystkich udogodnień, jakie daje aplikacja mobilna mZUS, trzeba pobrać ją ze sklepów Google Play lub App Store. Następnie po zainstalowaniu jej na smartfonie lub tablecie – trzeba połączyć ze swoim profilem na PUE ZUS. Bez posiadania profilu PUE nie można korzystać z aplikacji.

W jaki sposób założyć samemu profil PUE ZUS?

Osoby, które nie mają jeszcze konta na PUE ZUS, mogą je założyć w kilka minut. Wystarczy wejść na stronę zus.pl i kliknąć przycisk [Zarejestruj w PUE]. Następnie należy wybrać sposób rejestracji np. za pomocą metod z portalu login.gov.pl (profil zaufany, m-obywatel, bankowość elektroniczna, e-dowód), kwalifikowanego podpisu elektronicznego, czy za pomocą bankowości elektronicznej banku, który świadczy taką usługę wspólnie z ZUS. Profil PUE można też założyć, korzystając z formularza rejestracji, ale wówczas w ciągu 7 dni od dokonania rejestracji konieczna będzie wizyta w ZUS w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Tożsamość można także potwierdzić w trakcie e-wizyty. Pracownik ZUS poprosi o okazanie dokumentu tożsamości.

Autor: ZUS, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja17 marca 202522:47

Wielka gala wiedeńska – Johann Strauss i przyjaciele zachwyciła raciborską publiczność

Wielka gala wiedeńska – Johann Strauss i przyjaciele zachwyciła raciborską publiczność - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wielka Gala Wiedeńska po raz pierwszy odbyła się w Raciborzu, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń. Na scenie wystąpili znakomici soliści, Royal Strauss Orchestra oraz tancerze Grand Royal Ballet. Gościnnie zaśpiewała Anita Sosnkowska-Rywalska.

Jan Ptak
Aktualności19 marca 202510:33

W Pietrowicach Wielkich paliły się nieużytki

W Pietrowicach Wielkich paliły się nieużytki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
red., fot. FB/OSP Pietrowice Wielkie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.03.2025
13 marca 202521:59

Nasz Racibórz 14.03.2025

Nasz Racibórz 07.03.2025
6 marca 202521:50

Nasz Racibórz 07.03.2025

Nasz Racibórz 28.02.2025
27 lutego 202519:19

Nasz Racibórz 28.02.2025

Nasz Racibórz 21.02.2025
20 lutego 202513:34

Nasz Racibórz 21.02.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.