Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 sierpnia 202311:15

Fáilte! Raciborskie bibliotekarki na wyjeździe ERASMUS w Irlandii

Fáilte! Raciborskie bibliotekarki na wyjeździe ERASMUS w Irlandii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Piątka bibliotekarek z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu wróciła z Galway, nadmorskiego miasta w zachodniej Irlandii. Tam wzięły udział w kursie dla edukatorów „Mindfulness for Educators”. Wyjazd został dofinansowany przez Unię Europejską.

Kurs „Mindfulness for Educators” odbył się w Atlantic Language School Galway. Celem kursu było przekazanie uczestnikom podstawowej wiedzy na temat uważności i jak wykorzystać narzędzia mindfulness w pracy edukatorów. Mindfulness to szczególny rodzaj uwagi, skierowanej na chwilę obecną. Zakotwiczeni mentalnie w teraźniejszości stajemy się lepszymi pracownikami - wzmacniamy umiejętność krytycznego myślenia, polepsza się nasza kreatywność i stajemy się bardziej empatyczni. Zdobytą podczas tygodniowego kursu wiedzą, doświadczeniem i przemyślenia bibliotekarki podzielą się z koleżankami i kolegami z pracy. Prowadzący kurs – na co dzień wykładający mindfulness na Uniwersytecie w Maladze – przekazał uczestniczkom bogatą bibliografię w temacie uważności, zbiory raciborskiej biblioteki zostaną uzupełnione o tytuły dostępne w języku polskim.
Wizyta w Irlandii była dla piątki bibliotekarek okazją do poznania nowej kultury. Irlandczycy ujmują przyjacielskim podejściem i skracaniem dystansu w kontaktach, nadmorskie Galway kipi od muzyki – w wielu pubach odbywają się co wieczór tradycyjne sesje muzyki irlandzkiej. Zachwyca natura z zielonymi pastwiskami i klify Moher, jedno z najpiękniejszych miejsc jakie można zobaczyć nie tylko w Irlandii.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Autor: Biblioteka Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh), fot. (greh), Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.