Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 sierpnia 202318:49

Wybory 15 października. Kto z Raciborza powalczy o mandat?

Wybory 15 października. Kto z Raciborza powalczy o mandat? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Z dniem podpisania postanowienia przez prezydenta Andrzeja Dudę sprawdzamy, kto z powiatu raciborskiego będzie ubiegał się o miejsce w parlamencie.

Dziś Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, działając na podstawie art. 98 ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz art. 194 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy, podpisał postanowienie w sprawie zarządzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

W postanowieniu tym, jako dzień wyborów, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wskazał niedzielę dnia 15 października 2023 r., oraz określił dni, w których upływają terminy wykonania czynności wyborczych przewidzianych w Kodeksie wyborczym (tzw. kalendarz wyborczy).

Z dniem ogłoszenia postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w tej sprawie rozpoczyna się kampania wyborcza w wyborach do Sejmu i Senatu RP. 

Powiat raciborski ma teraz dwóch posłów - Gabrielę Lenartowicz (PO) i Michała Wosia (Zjednoczona Prawica). Oboje będą się ubiegać o reelekcję.

Na liście PiS mają się jeszcze znaleźć Katarzyna Dudkiewicz, mająca już za sobą krótki epizod poselski w poprzedniej kadencji jak również sprawowanie mandatów radnej miejskiej i powiatowej, oraz pochodzący z Raciborza wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. To jego drugi start w wyborach do Sejmu. Cztery lata temu bezskutecznie ubiegał się o mandat z listy PiS w okręgu 31 Katowice.

Mieszkańców naszego powiatu nie znajdziemy na czołowych miejscach list Konfederacji i Trzeciej Drogi (PSL i Polska 2050).

Za to kontrkandydatem senator Ewę Gawędy (PiS) w wyborach do Senatu RP ma być były poseł PO i starosta raciborski, a obecnie radny wojewódzki Henryk Siedlaczek, desygnowany przez PO.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 listopada 202512:49

Podsumowanie Piłkarskiego Roku 2025 w LKS 07 Markowice

Podsumowanie Piłkarskiego Roku 2025 w LKS 07 Markowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Sport21 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Przed nami jedne z ostatnich meczów na trawie. Grać będą piłkarze II ligi, klasy okręgowej oraz A i B klasy Podokręgu Racibórz. O punkty powalczą także siatkarze i siatkarki, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.