Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 sierpnia 202311:01

Dużo pomocy, ale i biurokracji

Dużo pomocy, ale i biurokracji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wizyta w Raciborzu (31.07.) wojewody śląskiego była okazją do wymiany poglądów z przedstawicielami organizacji społecznych. Jarosław Wieczorek usłyszał w Strzesze, że płynie dużo pomocy, ale przeszkadza biurokracja.

Problem zgłosił Oliwer Huptaś, krzyżanowicki radny, kierownik obiektów w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Raciborzu, działacz LKS Tworków. Na spotkaniu w Strzesze przekazał wojewodzie, że jakkolwiek nie można narzekać na skalę pomocy, to biurokracja stanowi problem dla działaczy, pracujących społecznie, muszących zmagać się z przysłowiową papierologią. Mówił też o ograniczeniach, związanych np. z popularną zuską. Chcąc sprzedawać piwo, strażacy np. muszą mieć kasę fiskalną.

W opinii Huptasia, procedury, szczególnie przy niskich kwotach, należałoby maksymalnie uprościć, podobnie jak zwolnić z obwarowań sprzedaż podczas festynów przy niskim poziomie obrotów.

Wojewoda zapewnił, że rząd dostrzega problem, zmierza w kierunku jego rozwiązania, a za przykład nowych praktyk podał Polski Ład. Kiedy wniosek to były segregatory danych, teraz trzy strony. Dopiero po przyznaniu promesy tworzona jest dokumentacji. Zdaniem J. Wieczorka współpracę z trzecim sektorem usprawni postępująca cyfryzacja.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.05.2025
11 maja 202511:00

Nasz Racibórz 09.05.2025

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.