Brzeskie lasy zrujnowane. Przedszkole za małe

Miłośnicy jazdy na quadach i rowerach górskich niszczą brzeskie lasy – Bismarck w sąsiedztwie Dębicza oraz Widok – alarmowała na spotkaniu, 31.07., z wojewodą śląskim mieszkanka dzielnicy, Stefaniak Pak. Dodała, że brzeskie przedszkole jest za małe. Apelowała, by władze miasta zadbały o tor dla młodych.
Jak dodała, efekty destrukcyjnej działalności są widoczne gołym okiem, przede wszystkim w lesie Bismarck, gdzie urządzono tory i skocznie. Las, jak dodała, jest zdewastowany. Trzeba więc zbudować obiekt, na którym mogliby się wyszaleć miłośnicy karkołomnej jazdy, a przez uratować przyrodę.
Zdaniem mieszkanki Brzezia rozbudowy wymaga miejscowe przedszkole, mieszczące się w przedwojennym budynku. Obecnie, jak 2-tysięczną dzielnicę, jest ono za małe. Prezydent Dariusz Polowy zapowiedział, że na potrzeby maluchów zostanie zaadaptowane mieszkanie na piętrze budynku. Mieszkająca tam rodzina otrzymała już propozycję nowego lokum. – Będziemy tam dysponować dużą większą przestrzenią pod przedszkole – dodał Polowy.
Na zdjęciach w galerii tor w lesie Bismarck niedaleko Dębicza.









![Orszak Trzech Króli przeszedł nową trasą ulicami Raciborza [FOTO i WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł nową trasą ulicami Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767712139dsc-9973-.jpg)


![Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767824370img-2545-.jpg)


![Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767773094photo-2026-01-07-08-53-21-2-.jpg)
![Krzanowice dołączyły do Orszaków Trzech Króli w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] Krzanowice dołączyły do Orszaków Trzech Króli w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767711794dsc-9876-.jpg)


![Koncert kolęd i pieśni Elżbiety i Andrzeja Biskupów powrócił do Raciborza [FOTO i WIDEO] Koncert kolęd i pieśni Elżbiety i Andrzeja Biskupów powrócił do Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767728208dsc-7526-.jpg)

![Kryta pływalnia ANS przechodzi do historii. W jej miejscu powstanie nowa aula [FOTO] Kryta pływalnia ANS przechodzi do historii. W jej miejscu powstanie nowa aula [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767893765img-4030-.jpg)
![Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767782548612947534-122116934109079676-8390672481762165846-n-2-.jpg)

![Rekordowa edycja Kolędników Misyjnych w Raciborzu-Brzeziu kończy Rok Jubileuszowy 2025 [FOTO i WIDEO] Rekordowa edycja Kolędników Misyjnych w Raciborzu-Brzeziu kończy Rok Jubileuszowy 2025 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767698208img-3180-.jpg)



































Komentarze (0)
Dodaj komentarz