Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 lipca 202313:58

Zjednoczona Prawica podsumowała: miliard złotych wsparcia dla powiatu raciborskiego

Zjednoczona Prawica podsumowała: miliard złotych wsparcia dla powiatu raciborskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Miliard - na tyle politycy Zjednoczonej Prawicy wycenili wsparcie finansowe, jakiego od 2016 r. udzielono naszemu powiatowi. Kuźnię Raciborską postawili za przykład rozwoju. Miasto pozyskuje inwestorów i rusza z budową mieszkań.

Dziś, przypomnijmy, robocza wizyta w powiecie raciborskim wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka. W jego otoczeniu gminy wizytują politycy prawicy - wiceministrowie Paweł Jabłoński i Michał Woś, małżeństwo senator Ewa Gawęda i poseł Adam Gawęda oraz posłanka Teresa Glenc. Towarzyszą im samorządowcy, w tym związani z PiS.

W Kuźni Raciborskiej przy ul. Bema zorganizowano spotkanie z mediami. W tym miejscu, w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM), powstanie łącznie sześć czterokondygnacyjnych bloków ze 120 mieszkaniami o powierzchni od 40 do 60 m kw., budowanymi klucz, do zamieszkania. Każde z parkingiem, w nowoczesnej pasywnej technologii. Rusza przetarg. Wbicie pierwszej łopaty jeszcze w tym roku.

Burmistrz Paweł Macha wyliczał miliony, jakie w ramach programów rządowych otrzymało to przedsięwzięcie, dodając, że to pierwsze bloki, jakie powstaną w mieście od 40 lat. Pochwalił się pięcioma inwestorami na terenach przemysłowych przy Rafamecie i Tartacznej, a także łącznikiem pomiędzy Topolową a Strażacką, gdzie miejscowy samorząd będzie sprzedawał działki pod domy jednorodzinne.

Politycy Zjednoczonej Prawicy podsumowali wsparcie, jaki za ich rządów otrzymał powiat raciborski. Padła kilka razy suma miliarda złotych. Jak podkreślał wiceminister Michał Woś, prawica nie dzieli Polski na A, B czy C, nie preferuje dużych aglomeracji, jak za rządów PO, ale wspiera wszystkich równo i sprawiedliwe, widząc potencjał w mniejszych ośrodkach takich jak Kuźnia Raciborska czy Racibórz. Rozwojowi i walce z depopulacją prowincji mają służyć mieszkania i drogi. - Sporo jest jeszcze do zrobienia - podkreślali politycy przed zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu.

Wizyta rozpoczęła się dziś rano od spotkania z samorządowcami w Starostwie Powiatowym. Na mapie objazdu znalazły się zrealizowane bądź realizowane zadania: adaptacja zamkowej słodowni na Ostrogu; remont drogi Krzanowice-Samborowice; adaptacja ruin zamku i budową kąpieliska w Tworkowie; remonty dróg i odnowiony pod placówkę kultury dworzec w Pietrowicach Wielkich oraz dworzec PKP, nowe przedszkole w Markowicach i żłobek na Ostrogu, a także przebudowa DW 935 w Raciborzu.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.