Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 lipca 202309:40

Raport 998. Owady, pożar i czad. Weekend strażaków

Raport 998. Owady, pożar i czad. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dwanaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP podczas minionego weekendu. Większość z nich dotyczyła usuwania gniazd owadów oraz obecności tlenku węgla w mieszkaniach. Sprawdź szczegóły.

Sobota, 15 lipca 2023

O godzinie 10.36 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Rybnicką na teren ogródków działkowych, skąd napłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów na poddaszu budynku. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań, które polegały na usunięciu gniazda.

Podobną interwencję odnotowano o godzinie 11.21 w Rudach na ulicy Kolonia Renerowska. W tym przypadku na miejsce skierowano zastęp ochotników, których zadaniem było usunięcie gniazda owadów z budynku jednorodzinnego.

O godzinie 14.56 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o pożarze trawy na nieużytkach w Raciborzu przy ulicy Studziennej. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Ogniem objęte było około dziesięć arów trawy. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było podpalenie.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 17.17 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piwnej w Raciborzu. W jednym z mieszkań doszło do włączenia alarmu w czujce tlenku węgla. Na miejsce skierowano strażaków, którzy dokonali pomiarów, które potwierdziły obecność tego niebezpiecznego dla zdrowia i życia gazu. Mieszkanie przewietrzono. Sprawdzono także pozostałe lokale w tym ciągu kominowym. W nich zagrożenia nie stwierdzono. Przypuszczalną przyczyną pojawienia się czadu było wadliwe działania gazowego ogrzewacza wody.

O godzinie 17.58 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Zawady Książęcej na ulicę Olimpijską, gdzie podczas meczu piłki nożnej doszło do zasłabnięcia jednego z zawodników. Z racji braku wolnej karetki ambulans zadysponowano z Rydułtów. Na miejsce skierowano także śmigłowiec LPR. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca. Ostatecznie jednak poszkodowany został zabrany do szpitala karetką pogotowia.

Kolejne zdarzenie, po raz wtóry dotyczące obecności gniazda owadów, odnotowano o godzinie 19.20 na ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który zajął się usunięciem nieproszonych gości.

O godzinie 20.34 jeden zastęp PSP skierowano na ulicę Markowicką w Raciborzu, na teren basenu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Po przebadaniu przez załogę karetki mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 23.49. Do komendy przy Reymonta wpłynęła informacja z instalacji wykrywania pożarów z obiektu chronionego przy ulicy Zamkowej w Raciborzu. Na miejsce skierowano strażaków z PSP oraz OSP. Po dojeździe na miejsce i sprawdzeniu miejsca, w którym włączyła się czujka dymu, zagrożenia nie potwierdzono. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy z instalacji wykrywania.

Niedziela, 16 lipca 2023

Pierwszą niedzielną interwencję odnotowano krótko po północy o godzinie 0.09. Jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Browarną, gdzie według zgłaszającego domowa czujka czadu weszła w stan alarmu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu pomiarów nie stwierdzono obecności tlenku węgla w atmosferze. Ustalono jednak, że urządzenie sygnalizowało… konieczność wymiany baterii. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy.

O godzinie 11.24 jeden zastęp PSP skierowano na ulicę Katowicką w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o alarmie z domowej czujki tlenku węgla. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu pomiarów potwierdzono obecność czadu w atmosferze. Mieszkanie przewietrzono. Sprawdzono także pozostałe mieszkania w tym ciągu kominowym. W dwóch z nich również stwierdzono obecność CO. Lokale przewietrzono do momentu uzyskania zerowego stężenia tlenku węgla. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się czadu był niewystarczający ciąg kominowy.

Prócz wyżej wymienionych interwencji strażacy prowadzili także monitoring rzeki Odry. Patrol prowadzono na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. Działania miały na celu ujawnienie śniętych ryb. Na szczęście niczego niepokojącego nie stwierdzono.

Autor: red., fot. poglądowe/arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.