Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 lipca 202309:40

Raport 998. Owady, pożar i czad. Weekend strażaków

Raport 998. Owady, pożar i czad. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dwanaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP podczas minionego weekendu. Większość z nich dotyczyła usuwania gniazd owadów oraz obecności tlenku węgla w mieszkaniach. Sprawdź szczegóły.

Sobota, 15 lipca 2023

O godzinie 10.36 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Rybnicką na teren ogródków działkowych, skąd napłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów na poddaszu budynku. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań, które polegały na usunięciu gniazda.

Podobną interwencję odnotowano o godzinie 11.21 w Rudach na ulicy Kolonia Renerowska. W tym przypadku na miejsce skierowano zastęp ochotników, których zadaniem było usunięcie gniazda owadów z budynku jednorodzinnego.

O godzinie 14.56 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o pożarze trawy na nieużytkach w Raciborzu przy ulicy Studziennej. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Ogniem objęte było około dziesięć arów trawy. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było podpalenie.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 17.17 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piwnej w Raciborzu. W jednym z mieszkań doszło do włączenia alarmu w czujce tlenku węgla. Na miejsce skierowano strażaków, którzy dokonali pomiarów, które potwierdziły obecność tego niebezpiecznego dla zdrowia i życia gazu. Mieszkanie przewietrzono. Sprawdzono także pozostałe lokale w tym ciągu kominowym. W nich zagrożenia nie stwierdzono. Przypuszczalną przyczyną pojawienia się czadu było wadliwe działania gazowego ogrzewacza wody.

O godzinie 17.58 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Zawady Książęcej na ulicę Olimpijską, gdzie podczas meczu piłki nożnej doszło do zasłabnięcia jednego z zawodników. Z racji braku wolnej karetki ambulans zadysponowano z Rydułtów. Na miejsce skierowano także śmigłowiec LPR. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca. Ostatecznie jednak poszkodowany został zabrany do szpitala karetką pogotowia.

Kolejne zdarzenie, po raz wtóry dotyczące obecności gniazda owadów, odnotowano o godzinie 19.20 na ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który zajął się usunięciem nieproszonych gości.

O godzinie 20.34 jeden zastęp PSP skierowano na ulicę Markowicką w Raciborzu, na teren basenu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Po przebadaniu przez załogę karetki mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 23.49. Do komendy przy Reymonta wpłynęła informacja z instalacji wykrywania pożarów z obiektu chronionego przy ulicy Zamkowej w Raciborzu. Na miejsce skierowano strażaków z PSP oraz OSP. Po dojeździe na miejsce i sprawdzeniu miejsca, w którym włączyła się czujka dymu, zagrożenia nie potwierdzono. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy z instalacji wykrywania.

Niedziela, 16 lipca 2023

Pierwszą niedzielną interwencję odnotowano krótko po północy o godzinie 0.09. Jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Browarną, gdzie według zgłaszającego domowa czujka czadu weszła w stan alarmu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu pomiarów nie stwierdzono obecności tlenku węgla w atmosferze. Ustalono jednak, że urządzenie sygnalizowało… konieczność wymiany baterii. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy.

O godzinie 11.24 jeden zastęp PSP skierowano na ulicę Katowicką w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o alarmie z domowej czujki tlenku węgla. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu pomiarów potwierdzono obecność czadu w atmosferze. Mieszkanie przewietrzono. Sprawdzono także pozostałe mieszkania w tym ciągu kominowym. W dwóch z nich również stwierdzono obecność CO. Lokale przewietrzono do momentu uzyskania zerowego stężenia tlenku węgla. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się czadu był niewystarczający ciąg kominowy.

Prócz wyżej wymienionych interwencji strażacy prowadzili także monitoring rzeki Odry. Patrol prowadzono na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. Działania miały na celu ujawnienie śniętych ryb. Na szczęście niczego niepokojącego nie stwierdzono.

Autor: red., fot. poglądowe/arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Aktualności13 lipca 202409:37

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.