Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 lipca 202309:39

Raport 998. Pożar pieca na pizzę przy Browarnej

Raport 998. Pożar pieca na pizzę przy Browarnej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano ponad dziesięć zdarzeń. Sprawdź szczegóły.

Sobota, 8 lipca 2023

O godzinie 10.21 jeden zastęp został zadysponowany na ulicę Browarną w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze pieca do pizzy. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że właściciel samodzielnie ugasił pożar przy pomocy gaśnicy proszkowej. Strażackie działania polegały na wyniesieniu urządzenia na zewnątrz, wywietrzeniu pomieszczenia oraz kontroli atmosfery pod kątem obecności gazów niebezpiecznych. Straty materialne oszacowano na kwotę 4 000 złotych. Osób poszkodowanych nie odnotowano.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 15.07 przy ulicy Toruńskiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który zajął się usunięciem nieproszonych gości.

Niedziela, 9 lipca 2023

O godzinie 16.07 strażaków z Reymonta skierowano na ulicę Browarną w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu podczas użytkowania gazowego ogrzewacza wody. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu pomiarów potwierdzono niewielkie stężenie tlenku węgla w atmosferze. Mieszkanie przewietrzono, sprawdzono także pozostałe lokale w tym pionie wentylacyjnym. W dwóch z nich również potwierdzono obecność CO. W jednym z lokali, które kontrolowali strażacy nikt nie otwierał. Przy użyciu drabiny mechanicznej sprawdzono przez okno, czy nikogo nie ma w środku. W mieszkaniu znajdowały się dwa duże psy. Z racji uchylonych okien nie podejmowano się siłowego otwarcia drzwi. W zdarzeniu tym nie odnotowano osób poszkodowanych.

Ostatnia weekendowa interwencja odnotowana została o godzinie 21.22 w Łańcach przy ulicy Rzuchowskiej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który usunął wspomniane gniazdo.

Prócz wyżej wymienionych interwencji strażacy prowadzili także monitoring rzeki Odry na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. Niczego niepokojącego nie ujawniono.

Czytaj także

Dachowanie audi w Rzuchowie [FOTO] 

Czołowe zderzenie osobówki i ciężarówki na Rudzkiej [FOTO]

Honda uderzyła w drzewo w Nędzy

Trzy pojazdy zderzyły się w Bieńkowicach

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.