Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 lipca 202320:52

Hołownia i Kosiniak-Kamysz w Rybniku o zielonej drodze dla Śląska

Hołownia i Kosiniak-Kamysz w Rybniku o zielonej drodze dla Śląska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

- Najpierw cię ignorują, później się z ciebie śmieją, później z tobą walczą, a w końcu wygrywasz. To jest opowieść o nas - o Trzeciej Drodze, bo ona dokładnie tą samą drogę przechodzi. Jesteśmy wyśmiewani, zaganiani do konta. W nosie to mamy, bo jesteśmy przekonani, że to, co robimy jest jedyną nadzieją na zmianę rządów w Polsce - mówił Szymon Hołownia podczas sobotniego spotkania otwartego z mieszkańcami Rybnika.

Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni, oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, odwiedzili Rybnik podczas trasy „Jest! Trzecia Droga”. Liderzy Trzeciej Drogi spotkali się z mieszkańcami na spotkaniu otwartym. Motywem przewodnim spotkania były rozwiązania dla Polski gospodarnej i Śląska.

Szymon Hołownia zwrócił uwagę na to, że pewni politycy obiecują rozdawanie pieniędzy, ale nikt nie mówi o tym, skąd je weźmie: - Co chwilę jacyś politycy mówią o tym, jak rozrzucać pieniądze z helikoptera, a nikt uczciwy nie mówi o tym, skąd te pieniądze miałyby się wziąć. One biorą się z podatków, ze składek, z tego, co wypracowują ludzie. Ta pogarda dla pracy i brak szacunku dla naszego wysiłku jest dojmująca, niestety nie tylko u jednej siły politycznej. Ktoś w końcu musi powiedzieć dość.

Przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni zaznaczył, że Polska potrzebuje zmiany pokoleniowej: “Kiedy Donald Tusk i Jarosław Kaczyński zaczynali swoją drogę w polskim parlamencie w 1991 roku, byłem w liceum. Michaił Gorbaczow był prezydentem ZSRR, Karol Wojtyła był papieżem. To były inne czasy. Potrzebujemy korzystać z doświadczenia starszych, mądrzejszych, ale mamy prawo powiedzieć: to jest nasz czas!”

Szymon Hołownia przedstawił wizję zielonego i rozwiniętego Śląska: “Na Śląsku trzeba mówić o zielonej energii i sprawiedliwej transformacji energetycznej, czyli takiej, w której przyszłość dziecka górnika będzie tak samo ważna jak przyszłość każdego innego dziecka. To się da zrobić. Śląsk jest potężnym zagłębiem myśli technicznej i ludzi przedsiębiorczych ze zmysłem technicznym, dzięki czemu ma szansę stać się głównym centrum zielonej energii w Polsce w perspektywie 10 lat”.

Szymon Hołownia zwrócił się do aktywistów z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, którzy byli obecni na spotkaniu: “Cieszę się, że jesteście. Wiele lat zostało przespanych, wiele czasu zostało zmarnowane. Jesteście pokoleniem dzieci, które walczy o życie ze swoimi rodzicami”. „Dziś możemy obiecać, że my w drogę zielonych przemian ruszymy z kopyta i nie będzie ani jednego dnia zwłoki”.

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, mówił o tym, że Trzecia Droga zapewni, że Polska będzie najlepszym miejscem do życia: “Mamy determinację, pomysł i siłę, by zmienić Polskę marnotrawną, którą reprezentują rządzący w Polskę gospodarną. Chcemy zostawić naszym córkom Polskę, która będzie najlepszym miejscem do życia. Zrobi to wspólnie jako Trzecia Droga”.

 

Autor: mat. prasowy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.