Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 czerwca 202316:01

Z każdym dniem co raz bliżej do Goblikonu!

Z każdym dniem co raz bliżej do Goblikonu! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Poniżej podajemy tylko kilka z wielu ciekawych tematów, o których będziecie mogli posłuchać podczas prelekcji. Tego wydarzenia organizowanego przez raciborską Bibliotekę nie możecie przegapić.

Feranosa autora książki „Spowiedź Abysalu”. Feranos poruszy temat dekonstrukcji Dobra i Zła w fantastyce. Ulotność magii, gracja elfów, smocze skrzydła. Dzikie, nieprzebyte knieje i niewyjaśnione tajemnice. Jest tysiąc powodów, dla których powinno się kochać fantasy, ale jednym z nich jest to, że możemy opisywać rzeczywistość bez żadnych wejściowych moralnych założeń.

Aleksandrę Jurszę, autorkę powieści „Agafe”. Aleksandra opowie o duchowości w „Kole Czasu” Roberta Jordana, którą widać dość mocno wśród kobiet. Przyjrzycie się Aes Sedai, które przez poznawanie własnych mocy nie tylko wewnętrznie dojrzewają, ale także doskonale opiekują się innymi oraz Mądrym, które są przedstawicielkami szamanizmu w świecie Jordana. A na końcu będziecie mogli podyskutować.

Łukasz „Nożu” Lipczyk opowie wam o tym, że żyjemy w cyberpunku, o 30 latach zmian w geopolityce, fantastyce i całej reszcie. Dziś żyjemy w świecie przepełnionym techniką, korporacje nierzadko mają PKB małych bądź średnich państw a cyberpunk żyje i ma się dobrze. Każdego dnia budzimy się w świecie jutra a dziś przedstawię Wam krótkie i bardzo subiektywne spojrzenie na temat tego, jak znaleźliśmy się w obecnym miejscu i jaka przyszłość może nas czekać.

Doriana Księgawskiego, który zaprezentuje topos Józefa – motyw w kulturze popularnej, kiedy mężczyzna samotnie zajmuje się dzieckiem na przykładzie Nędzników, The Mandalorian, Usagi Drop, The Last of Us. Jego drugim tematem będzie fantastyczny judaizm, czyli fantastyczne motywy w legendach i tradycjach żydowskich a także ich pierwotne, niechrześcijańskie wersje.

Wkoło tyle słychać o tych całych RPG, ale jak się za to zabrać, to już mało kto wie. Sebastian Pośpiech podczas swojej prelekcji wyjaśni w przystępny sposób jak się zaprzyjaźnić z grami fabularnymi, od czego zacząć, na co zwrócić uwagę i jakie "internetowe prawdy objawione" śmiało można zignorować. Prelekcja skierowana do wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą nic i mają pierwszą sesję dopiero przed sobą.

Przypominamy, że w tym roku wejściówki są za darmo! Konwent jest organizowany w ramach projektu „Zakręceni w czasie. Bo literatura może czegoś nauczyć" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Więcej informacji na temat programu Goblikonu- będzie można przeczytać na www.biblrac.pl oraz www.facebook.com/goblikon 

Autor: Biblioteka Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202309:27

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO]

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Piotr Złoczowski
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
25
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202312:18

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.