Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 czerwca 202310:38

Raport 998. Wyciek z cysterny na stacji w Chałupkach

Raport 998. Wyciek z cysterny na stacji w Chałupkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie środowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali siedem interwencji. Działania prowadzono w Chałupkach, Rudyszwałdzie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Pierwsza interwencja odnotowana została o godzinie 9.02 przy ulicy Sudeckiej w Raciborzu. Jeden zastęp PSP udał się na patrol rzeki Odry. Działania prowadzono na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. Niczego niepokojącego nie ujawniono.

O godzinie 19.52 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z Chałupek z ulicy Długiej. Wynikało z niego, że z jednej z cystern doszło do wycieku kropelkowego. Na miejsce skierowano pięć zastępów PSP oraz trzy zastępy OSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu pomiarów przy pomocy eksplozymetru, podłożeniu specjalnej tacy pod miejsce wycieku a następnie uszczelnieniu cysterny. Do wycieku doszło z powodu przetarcia płaszcza cysterny. Zbiornik został odstawiony na boczny tor, a jego zawartość przepompowana do cysterny zastępczej. Przewożoną substancją był olej napędowy.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 20.00 na skrzyżowaniu Starowiejska-Ocicka-Jana Pawła II w Raciborzu. Samochód ratownictwa technicznego z PSP Racibórz jadący alarmowo do zdarzenia w Chałupkach uderzył w osobowe audi, którym podróżowały trzy osoby. W pojeździe strażackim był tylko kierowca. Na miejsce wezwany został zespół ratownictwa medycznego, który przebadał uczestników zdarzenia. Na szczęście hospitalizacja nie była konieczna. Działania na miejscu zdarzenia prowadziły także dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Straty materialne oszacowano na kwotę 14 000 złotych.

- Sprawcą zdarzenia był 32-letni kierujący pojazdem strażackim, który mimo jazdy alarmowej nie zachował należytej ostrożności na skrzyżowaniu, przez co uderzył w bok osobowego audi kierowanego przez 24-latka. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został pouczony

- przekazał nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu.

W nocy z środy na czwartek, o godzinie 0.33 do komendy przy Reymonta wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem z ulicy Katowickiej w Raciborzu. Ze zgłoszenia wynikało, że domowa czujka tlenku węgla weszła w stan alarmu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że doszło do uszkodzenia czujki. Nie występowało jakiekolwiek zagrożenie. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy z instalacji wykrywania.

Ostatnia do tej pory interwencja miała miejsce dziś, 29.06., o godzinie 4.52 przy ulicy Krótkiej w Rudyszwałdzie. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o powalonym drzewie. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Jego działania polegały na usunięciu drzewa z drogi.

Czytaj także

Pożar garażu przy Gałczyńskiego [FOTO]

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202309:27

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO]

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Piotr Złoczowski
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
25
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202312:18

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.