Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 czerwca 202311:55

Radni pytają o podwyżki dla raciborskich urzędników. Prezydent odpowiada

Radni pytają o podwyżki dla raciborskich urzędników. Prezydent odpowiada - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Temat zainteresował trzech radnych opozycji z klubu Razem dla Raciborza - Henryka Mainusza, Eugeniusza Wyglendę i Marcin Ficę.

- Zwracamy się o informację, kiedy pan prezydent przewiduje tym roku podwyższenie wynagrodzeń pracownikom urzędu, poza obowiązkową w lipcu podwyżką najniższego wynagrodzenia. Jeżeli ma pan zamiar napisać, że nie ma na to środków, to skoro znalazł środki np. na billboardy, przedstawicieli Politechniki Śląskiej, z którymi Urząd Miasta zawarł umowę na wykonanie pracy naukowo-badawczej pn. "Badanie możliwości rozwoju przestrzennego obszaru przy dworcu PKP w Raciborzu ze szczególnym uwzględnieniem funkcji społecznych powstającego dworca PKP", wyjazdy na zwiedzanie dworców, na koncepcję zagospodarowania płyty rynku itp., to niech pan poszuka na wynagrodzenia - napisali w interpelacji rajcy.

- Na sesji 21 grudnia 2022 roku Rada Miasta Racibórz nie wyraziła zgody na zmiany w budżecie miasta dotyczące zmniejszenia środków na zadaniach, które z rożnych przyczyn nie miały możliwości być realizowane w roku 2022. Stało się to także głosami panów radnych. Zaskutkowało to tym, że istotną część tzw. wolnych środków można było uwzględnić w budżecie miasta dopiero w kwietniu 2023 r. Jednocześnie uchwały ze stycznia 2023 roku dotyczące budżetu miasta i wieloletniej prognozy finansowej podejmowane przez Radę Miasta zostały zakwestionowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Pragnę przypomnieć, że także te uchwały zostały podjęte głosami panów radnych. Konieczność poprawiania uchwały budżetowej i WPF zaskutkowały opóźnieniem i niepewnością co do sytuacji budżetowej miasta. W poprawionych uchwałach niestety pozostało nierealistyczne zwiększenie wpływów z podatków podjęte przez Radę Miasta, tu także głosami panów radnych. Co za tym idzie, zwiększyliście panowie wydatki gminy, co powoduje niepewność i brak możliwości podjęcia decyzji o podwyższeniu wynagrodzeń do momentu ustabilizowania finansów gminy - odpowiedział prezydent Dariusz Polowy.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport1 października 202318:26

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Emocji na boiskach w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie przede wszystkim piłkarze od III ligi do C klasy Podokręgu Racibórz. Sezon 2023/2024 zainaugurowano w Zoo-Mar JP Telebin RLPS. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności30 września 202319:16

Kwiatkowski, Franica, Piasecki i DOX. ProZdro na bis!

Kwiatkowski, Franica, Piasecki i DOX. ProZdro na bis! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
fot. UM, Simply Media/Samuel Kurek
Reklama
Aktualności30 września 202323:47

Finał lata i zbiórka dla Tomka. Pomoc musi trwać [FOTO i WIDEO]

Finał lata i zbiórka dla Tomka. Pomoc musi trwać [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Silesian Jazz Daughters oraz Long & Junior – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance to gwiazdy dzisiejszej, 30.09., imprezy zorganizowanej przez Przystań Cocktail Bar & Grill.

Jan Ptak
Aktualności30 września 202323:46

Darz bór! Śląska brać myśliwska zjechała do Tworkowa [FOTO i WIDEO]

Darz bór! Śląska brać myśliwska zjechała do Tworkowa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Zamek w Tworkowie był dziś, 30.09., miejscem Okręgowych Obchodów dnia św. Huberta, organizowanych przez Gminę Krzyżanowice oraz Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy Katowice.

fot. UG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Aktualności1 października 202321:13

Krowiarki: słoneczne dźwięki w starym pałacu [FOTO i WIDEO]

Krowiarki: słoneczne dźwięki w starym pałacu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Jazzowo-swingowy koncert The Sunny Side odbył się dziś, 1.10., w pałacu w Krowiarkach. To kolejne muzyczne wydarzenie na 800. urodziny miejscowości.

red.
Reklama
Aktualności30 września 202323:46

Dziadek Teodor ozdobą zlotu oldtimerów w Zabełkowie [FOTO i WIDEO]

Dziadek Teodor ozdobą zlotu oldtimerów w Zabełkowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Dzisiejsza (30.09.) impreza zamyka sezon spotkań miłośników starych pojazdów. Kolejna wiosną.

fot. UG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Sport1 października 202310:07

Zabełkowski klub obchodzi 115. urodziny

Zabełkowski klub obchodzi 115. urodziny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. UG Krzyżanowice
Reklama
Aktualności1 października 202322:18

Tych lat nie odda nikt. Rewia przebojów w RCK [FOTO i WIDEO]

Tych lat nie odda nikt. Rewia przebojów w RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To było spotkanie z klasyką polskiej piosenki, wypełnione czułością dźwięków, nieprzemijającym urokiem i szczerymi emocjami, z których zrodziły się najwspanialsze kompozycje lat 60 i 70. Gwiazdą był Jacek Wójcicki.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Sport30 września 202321:56

Wyrównane spotkanie przy Tuwima. Ocice górą [FOTO]

Wyrównane spotkanie przy Tuwima. Ocice górą [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Trzy punkty i pięć miejsc w tabeli. Taka była przewaga Górek Śląskich nad zespołem z Ocic. Gracze z Gminy Nędza mogli pochwalić się dorobkiem dwunastu oczek, natomiast raciborzanie dziewięcioma punktami. Zapowiadało się więc ciekawe spotkanie.

(greh)
Reklama
Aktualności30 września 202323:47

Ivo Ciszek & VOLTAGE. Koncert Dobroczynny w RCK

Ivo Ciszek & VOLTAGE. Koncert Dobroczynny w RCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie zorganizowano w celu zebrania środków na leczenie, rehabilitację oraz zakup sprzętu dla Ivona i Nathana Ciszków - młodych chłopaków, zmagających się z genetyczną i nieuleczalną chorobą - dystrofią kończynowo-obręczową, powodującą stopniowy zanik mięśni.

Jan Ptak
Sport2 października 202309:24

BMW Berlin Marathon. Raciborzanin wspomina swój udział

BMW Berlin Marathon. Raciborzanin wspomina swój udział - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.