Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 czerwca 202309:31

Śląska KAS zlikwidowała dwa punkty z nielegalnymi automatami do gier w Raciborzu

Śląska KAS zlikwidowała dwa punkty z nielegalnymi automatami do gier w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Funkcjonariusze ze Śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali dwa punkty z nielegalnymi automatami do gier. Zabezpieczono 6 nielegalnych automatów do gier i blisko 18 tys. zł w gotówce.

Lokal, w którym działał nielegalny punkt hazardowy był zamknięty. Drzwi do lokalu dobrowolnie otwarła funkcjonariuszom 66-letnia kobieta, która tam pracowała. W lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli 6 szt. automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe oraz środki pieniężne w automatach w łącznej kwocie blisko 3 tys. zł. Po przeszukaniu lokalu funkcjonariusze ujawnili w różnych schowkach między innymi w fotelu gotówkę w łącznej kwocie ponad 9 tys. zł.

Uwagę funkcjonariuszy zwrócił monitoring, na którym zapisywał się obraz z dwóch kamer. Okazało się, że kamery są zwrócone na drzwi wejściowe innego lokalu, który mieści się pod tym samym adresem. Pracownica przyznała, że działa tam drugi punkt z nielegalnymi automatami do gier. Po przeszukaniu drugiego lokalu funkcjonariusze ujawnili w sejfie środki pieniężne w łącznej kwocie 6 tys. zł. Zabezpieczone środki pieniężne w łącznej kwocie blisko 18 tys. zł najprawdopodobniej przeznaczone były na wygrane.

Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000 oraz mailowo na adres: powiadomKAS@mf.gov.pl. Postępowanie w sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych poprowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach.

Autor: KAS Katowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.