Nauka dla Ciebie w domu – bezpłatne warsztaty pedagogiczne w Raciborzu

Już w sobotę 24 czerwca w Strefie Odkrywania Wyobraźni Aktywności w Raciborzu odbędą się bezpłatne warsztaty pedagogiczne w ramach programu „Nauka dla Ciebie w domu” – jednego z komponentów wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.
Warsztaty skierowane są do dorosłych: rodziców, opiekunów, edukatorów, pedagogów i dotyczą towarzyszenia dzieciom w wyzwaniach poznawczych. W dwóch warsztatach łącznie udział weźmie 40 osób. Po zakończeniu zajęć przedstawiciele rodzin, pedagodzy, edukatorzy otrzymają zestaw do wspólnego eksperymentowania z najmłodszymi.
W trakcie warsztatów uczestnicy pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik będą pogłębiać swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznają pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Dowiedzą się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci. Wspólnie z prowadzącymi przyjrzą się doświadczeniom naukowym widzianym z perspektywy dziecka oraz związanym z nimi wyzwaniom poznawczym. Nie zabraknie także ćwiczeń z pozytywnego dowartościowywania i budowania poczucia własnej wartości u dziecka w wyważony sposób.
Zestaw „Nauka dla Ciebie w domu” zawiera nie tylko karty z propozycjami eksperymentów, ale również niezbędne do ich wykonania materiały oraz wskazówki pedagogiczne ułatwiające dorosłym konstruktywne towarzyszenie dzieciom podczas ich prób odkrywania świata.
Warsztaty „Nauka dla Ciebie w domu” w 2022 roku opuściły siedzibę Centrum Nauki Kopernik i wyjechały po raz pierwszy w Polskę. Projekt okazał się wielkim sukcesem. Ośmiu edukatorów z Centrum Nauki Kopernik, zaangażowanych w program, przejechało łącznie 6118 km. Od 6 sierpnia do 29 października 2022 roku odwiedziło 10 miejscowości w czterech województwach – w zachodniopomorskim, łódzkim, mazowieckim i dolnośląskim. W bezpłatnych warsztatach łącznie wzięło udział 200 rodzin. W tegorocznej edycji liczba warsztatów i uczestników biorących w nich udział ulegnie podwojeniu. I tak projekt „Nauka dla Ciebie w domu” będzie obecny w 20 miejscowościach i weźmie w nim udział 400 osób.






![Drzewa wracają na raciborski rynek [FOTO] Drzewa wracają na raciborski rynek [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17634701801763461732img-20251118-101228-.jpg)
![Rodzice dzieci z Przedszkola nr 15 kategorycznie sprzeciwiają się łączeniu z SP 15 [LIST DO REDAKCJI] Rodzice dzieci z Przedszkola nr 15 kategorycznie sprzeciwiają się łączeniu z SP 15 [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763402144469428709-122125863260505640-2384095428740047716-n-2-.jpg)











![Cztery niedzielne interwencje strażaków [RAPORT 998] Cztery niedzielne interwencje strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763370901zdjecie-whatsapp-2025-11-16-o-15-15-04-e80997fa-.jpg)













![Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO] Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763371803photo-53-of-466-.jpg)















![Z Orlika na Stadion. Historyczny sukces dziewcząt z ZSP Pogrzebień [FOTO] Z Orlika na Stadion. Historyczny sukces dziewcząt z ZSP Pogrzebień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763462732img-20251114-wa0143-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany